اجتماعی

اسرائیل عامل اصلی جنایت تروریستی کرمان است

گیلونا/کرمان رئیس دیوان عالی کشور گفت: رژیم غاصب اسرائیل عامل اصلی جنایت تروریستی کرمان است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه بازدید از محل جنایت تروریستی مراسم سالگرد شهید سلیمانی، با اشاره به جنایت دلخراشی که در روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در کرمان واقع شد بیان کرد: متأسفانه عده زیادی از زائران شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی مجروح و عده زیادی نیز به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام منتظری اظهار کرد: ضروری دانستیم از طرف قوه قضاییه جهت تسلی خاطر داغ دیدگان و عرض تسلیت به بازماندگان و ملاقات با مجروحان در بیمارستان حضور داشته باشیم.

رئیس دیوان عالی کشور هماهنگی میان دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی استان را مطلوب دانست و تصریح کرد: دستگاه قضایی نیز پس از تشکیل پرونده، رسیدگی فوری به جوانب مختلف این جنایت را در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام قضایی عنوان کرد: رسیدگی عادلانه به جنایت رخ داده انتظار همگان است همانگونه که مقام معظم رهبری نیز در پیام خود به این مهم توجه کردند و همه کسانی‌که به نحوی در این حادثه دخیل بودند اعم از عاملین یا واسطه این جنایت به محض دستگیری به مجازات خود خواهند رسید.

حجت الاسلام منتظری یادآور شد: دست استکبار صهیونیست و رژیم کودک کش اسرائیل، عامل اصلی جنایت تروریستی کرمان است، صهیونیست جنایتکاری که جنایات آن را حدود سه ماه در غزه شاهد هستیم و این هم برگ جدیدی از جنایاتی است که صهیونیست مرتکب شده است.

رئیس دیوان عالی کشور با تأکید بر تسریع و صدور حکم عادلانه در رسیدگی به جنایت تروریستی کرمان و متناسب با شرایط و وضعیت متهمین و دست اندرکاران عنوان کرد: لازم است مردم عزیزمان مقاومت، اقتدار و توانمندی خود را همچنان حفظ نمایند.

وی افزود: دشمن تصور می‌کند مردم ما با این حوادث دست از نظام و انقلاب می‌کشند این در حالی است که وجودشان مملو از وفاداری به اسلام است و ما نیز وظیفه داریم صادقانه در خدمتشان باشیم.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.