اجتماعی

هشدار سیل و توفان در کالیفرنیا

مقامات ایالت کالیفرنیا در آمریکا نسبت به وقوع توفان شدید، بارندگی سنگین و سیل احتمالی در اواخر هفته به مردم هشدار داده و دست‌کم در ۲۱ منطقه، وضعیت اضطراری اعلام کردند.

به گزارش گیلونا به نقل از شبکه الجزیره، کارشناسان هواشناسی همچنین اعلام کردند: پس از کولاکی که مدتی است به ویژه در مناطق مرتفع این ایالت ادامه دارد، کالیفرنیا تحت تاثیر موج جدید جوی قرار خواهد گرفت.

در حالی که حدود بیش از ۱۵ میلیون نفر در مناطق مرکزی و شمالی این ایالت از جمله «خلیج سانفرانسیسکو» و «ساکرامنتو» تحت هشدار سیل قرار گرفته‌اند، مقامات همچنین تاکید کردند که بارش بیش از حد باران و ذوب برف‌های به‌جا مانده از توفان‌های زمستانی اخیر می‌تواند باعث جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق شود.

مرکز ملی پیش‌بینی آب و هوای این ایالت نیز در توییتی اعلام کرد: رودها و نهرها در حومه غربی «سیرا نوادا» در برابر سیل ناشی از باران و ذوب برف آسیب‌پذیرتر خواهند بود.

از این رو مقامات محلی از مردم خواستند تا مایحتاج اولیه خود را دست کم برای دو هفته تهیه کنند و به آنها توصیه کردند که با کیسه‌های شن از منازل و مغازه‌های خود در برابر سیل محافظت نمایند.

انتهای پیام