اجتماعیکسب و کار ایرانی

ثبت نام لاتاری چگونه است؟

راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا

کلیه متقاضیان علاقه مند به شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا، می بایست پس از کسب اطلاعات لازم در خصوص آموزش نحوه و مراحل 2025 لاتاری آمریکا طبق راهنمای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵، با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام به سایت اصلی ثبت نام لاتاری مراجعه نمایند. دولت کشور آمریکا، هر ساله اقدام به برگزاری قرعه کشی بزرگ، با عنوان لاتاری (Lottery)، در بین مردم سراسر کشور های جهان، می کند. از ویژگی های بارز این بخت آزمایی، وجود شرایط ساده، برای شرکت همگانی افراد در آن، بوده و تمامی افرادی که دارای شرایط این قرعه کشی، هستند مجاز به شرکت در لاتاری 2025، به صورت رایگان می باشند.

یکی از مهم ترین سوالاتی که ذهن متقاضیان علاقه مند به شرکت در این قرعه کشی ویزای تنوع نژادی را درگیر می کند عدم اطلاع از نحوه ثبت نام و نداشتن راهنمای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ است. همچنین لازم به ذکر است عدم اطلاع از نحوه ثبت نام، درج اطلات خواسته نشده یا درج اشتباه اطلاعات به منزله انصراف و عدم قبولی تلقی می شود. در ادامه این مقاله توضیحاتی در خصوص آموزش نحوه و مراحل 2025 لاتاری طبق راهنمای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵، ارائه شده است.

نکات مهم قبل از ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۵

یکی از ویژگی های بسیار مهم قرعه کشی لاتاری (Lottery)، شرایط بسیار راحت و عدم نیاز به ارائه مدارک خاص، برای ثبت نام در آن، می باشد. در واقع شرایط ثبت نام در لاتاری 2025، به گونه ای می باشد که اکثریت افراد توانایی شرکت در آن را دارا می باشند. تا سال های گذشته، برای شرکت در لاتاری، تنها ارائه مدارک هویتی کافی بود اما از دوره های گذشته، تنها افرادی که دارای پاسپورت معتبر می باشند، مجاز به شرکت در این قرعه کشی، هستند. به این ترتیب تعداد کسانی که توانایی شرکت در لاتاری ۲۰۲۵، را داشته به مراتب کاهش یافته و شانس برنده شدن در لاتاری برای افرادی که موفق به ثبت نام در آن می شوند بالا رفته است.

داوطلبان می بایست با اطلاع از راهنمای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵، توجه داشته باشند که برای ثبت نام لاتاری 2025، پاسپورت معتبر پاسپورتی است که در روز ثبت نام حداقل یک روز از تاریخ اعتبار آن باقی مانده باشد. از جمله اطلاعات و مدارک مورد نیاز ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۵، برای افرادی که می گویند چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم و یا چه مدارکی مورد نیاز است، عبارتند از :

 • اطلاعات هویتی
 • اطلاعات محل سکونت
 • اطلاعات تحصیلی
 • یک قطعه عکس مخصوص لاتاری در نسخه دیجیتال
 • اطلاعات پاسپورت
 • اطلاعات تماس ( تلفن ، ایمیل و … )
 • اطلاعات مربوط به همسر در صورت تاهل
 • اطلاعات مربوط به فرزندان در صورت دارا بودن

داوطلبان می بایست توجه داشته باشند که در هنگام تکمیل فرم ثبت نام، اطلاعات دقیق خود را وارد کنند، چرا که در صورت جعلی و یا اشتباه بودن اطلاعات حتی اگر در قرعه کشی لاتاری ۲۰۲۵، برنده شوند نتیجه قرعه کشی باطل و حق دریافت گرین کارت آمریکا از افراد سلب خواهد شد.

شرایط عکس ثبت نام لاتاری 2025

در انتخاب عکس ارسالی برای ثبت نام قرعه کشی لاتاری 2025، متقاضیان علاقه مند به شرکت در این قرعه کشی ویزای تنوع نژادی می بایست به این نکته توجه داشته باشند که حتما باید شرایط عکس لاتاری را رعایت نموده و عکس انتخابی آن ها ویژگی های زیر را داشته باشد :

 • کاملا واضح و بدون تازی، سایه روشن و .. باشد.
 • زمینه عکس سفید باشد.
 • صورت به طور کامل مشخص باشد.
 • موها روی صورت قرار نگرفته باشد.
 • در صورت مسلمان بودن متقاضی، داشتن حجاب ممانعتی ندارد، اما می بایست گردی صورت به طور کامل مشخص باشد.
 • نیازی به مشخص بودن گوش ها نیست.
 • عکس حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد.
 • عکسی که برای ثبت نام در دوره قبلی لاتاری، مورد استفاده قرار گرفته است قابل قبول نمی باشد.

همچنین علاوه بر بارگذاری عکس مناسب در فرم ثبت نام لاتاری، داوطلبان می بایست از کلیه مدارک مورد نیاز برای تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام لاتاری اطلاع داشته باشند. به همین جهت در ادامه لینکی قرار داده شده تا داوطلبان بتوانند با مطالعه آن از کلیه مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری مطلع شوند.

آموزش نحوه ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۵

برای ثبت نام در لاتاری 2025، از دو روش می توان طبق راهنمای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ استفاده کرد. در روش اول، افراد با مراجعه به سایت های واسطه ای و پرداخت هزینه ثبت نام لاتاری به آن ها، اقدام به ثبت نام می کنند، اما در روش دوم، با مراجعه مستقیم به سایت اصلی لاتاری، با نشانی dvprogram.state.gov به صورت رایگان ثبت نام در این قرعه کشی، را انجام می دهند. شرکت کنندگانی که بیان می کنند چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم، می بایست برای ثبت نام از طریق مراجعه به سایت اصلی ثبت نام لاتاری مراحل زیر را طی کنند :

در مرورگر خود داوطلبان می بایست، آدرس سایت dvprogram.state.gov را جستجو کرده و وارد سایت اصلی لاتاری، شوند. در صفحه اول، مطابق تصویر زیر روی دکمه Begin Entry که با فلش قرمز رنگ مشخص شده است به منظور شروع ثبت نام کلیک کنند.

پس از آن، وارد صفحه ای می شوند، که باید کد امنیتی ارائه شده را در کادری که با فلش قرمز رنگ مشخص شده وارد و ارسال کنند.

به این ترتیب، مراحل ثبت نام برای افراد، مانند تصویر زیر آغاز می شود، که به ترتیب عبارتند از :

۱ در قسمت اول، نام، نام خانوادگی و در صورت وجود نام وسط خود را باید وارد کنند.

۲در قسمت دوم، جنسیت خود را مشخص کنند.

۳ در بخش بعد، تاریخ تولد ( روز، ماه و سال ) خود را وارد کنند، دقت شود که تاریخ تولد باید به میلادی باشد.

۴شهر و کشور محل تولد خود را وارد کنند. در صورتی که ساکن کشور های مجاز به شرکت در لاتاری 2025، هستند قسمت 6 را روی گزینه yes نگه دارید و در غیر این صورت گزینه no را انتخاب کنند.

۵اطلاعات پاسپورت خود که شامل نام، نام خانوادگی و شماره پاسپورت می باشد را وارد نمایند. ( وارد کردن این اطلاعات برای همه الزامی بوده و تنها افرادی که شامل یکی از گروه های زیر باشند با مشخص کردن آن می توانند این اطلاعات را خالی بگذارند. )

 • افراد بدون ملیت
 • افراد ساکن کشور های کمونیستی
 • افرادی که وزارت کشور و اطلاعات کشوری که در آن سکونت دارند، اجازه دریافت پاسپورت به آن ها را نمی دهد.

۶ در مرحله بعد، باید عکس ویژه لاتاری را ارسال کنند،  :

پس از وارد کردن عکس، وارد مرحله بعد می شوند.

۷ قسمت آدرس پستی، که شامل کشور محل سکونت، استان، شهر، کد پستی و آدرس پستی می باشد. همچنین، گزینه ای با عنوان In Care Of وجود دارد که در صورت استفاده از آدرس شخص دیگر، نام او را باید در این قسمت وارد کنند.

۸ در قسمت بعد، نام کشوری که در آن زندگی می کنند را از منوی کشویی موجود انتخاب کنند.

۹ در بخش بعد، شماره تلفن خود را همراه با کد کشور محل سکونت وارد کنند. به عنوان نمونه 98912000000+ شکل صحیح وارد کردن شماره تلفن همراه می باشد.

۱۰ آدرس پست الکترونیک و ایمیل خود را وارد کنند.

پس از آن، اطلاعات تحصیلی ( آخرین مقطع تصیلی ) و وضعیت تاهل خود را مشخص نمایند.

در قسمت بعد، اطلاعات همسر و فرزندان خود را شامل تمامی اطلاعاتی که برای خود وارد کرده اند را باید وارد کنند. ​

برای وارد کردن اطلاعات فرزندان ذکر چند نکته لازم می باشد :

 • اطلاعات وارد شده تنها برای فرزندان زیر 21 سال و مجرد می باشد.
 • حتی، در صورتی که از همسر خود جدا شده اند و فرزندان شما با او زندگی می کنند باز هم باید اطلاعات فرزندان خود را وارد کنند.
 • حتی، در صورتی که فرزندان افراد قصد مهاجرت ندارند باز هم باید اطلاعات آن ها را وارد کنند.
 • در صورتی که کودکی را به فرزند خواندگی پذیرفته اند و زیر 21 سال و مجرد است باید اطلاعات او را نیز وارد کنند.
 • در صورتی که افراد این اطلاعات را وارد نکنند حتی، در صورت برنده شدن در قرعه کشی نتیجه آن باطل و گرین کارت آن ها و خانواده شان لغو می شود.
 • پس از تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده و ارسال آن در مدت زمان تعیین شده توسط اداره مهاجرت آمریکا به عنوان مهلت ثبت نام لاتاری، طبق راهنمای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ در حدود 6 ماه بعد قرعه کشی انجام و نتیجه آن در ماه مه ( اردیبهشت ماه ) اعلام خواهد شد.