اجتماعیکسب و کار ایرانی

راهنمای اسباب کشی جهت بسته بندی لباس در اسباب کشی

تکنیک های بهینه برای بسته بندی لباس ها در اسباب کشی

اسباب کشی می تواند هیجان انگیز و در عین حال پر دغدغه باشد. هم فرصتی برای تغییر و خلاقیت دوباره در اختیارت میگذارد و هم اینکه تو را با لیستی از باید ها، ریزه کاری ها و مقدار زیادی بسته بندی روبرو می کند. شاید بنظر برسد که لباس های شما براحتی قابل حمل اند و فقط به چمدان و کیسه ی لوازم شخصی نیاز داشته باشند ولی شاید بخواهید کمی از آنچه که هستند مرتب تر باشند. جمع و جور کردن لباس ها کار سخت و دشواری است و مهم است که لباس های شما در حین اسباب کشی از خانه فعلی به خانه ی جدید سالم و خشک باقی بمانند. لباس ها را طبق روش های بهینه زیر بسته بندی و از مواد مناسب برای این کار استفاده کنید. برای راهنمایی بیشتر به سایت اتوبار مراجعه کنید.

بیرون آوردن و دسته بندی لباس ها

اغلب اوقات در طول سالیان زیاد، لباس ها روی هم انباشته می شوند حتی بدون اینکه شما متوجه آن باشید. اولین قدم برای دسته بندی همه ی این لباس ها، بیرون آوردن آنها از کمد، گنجه، اتاق زیر شیروانی و زیر تخت است. همه چیز را بیرون بکشید. چه آنهایی که بر روی زمین افتاده اند، یا روی تخت پخش اند. لباس ها را بر اساس رنگ، اندازه و بافت پارچه با هم جفت کنید.

از شر وسایل اضافی خلاص شوید

اکنون زمان مناسبی است تا لباس های کهنه ای را که در کمد دارید و ده سال از نپوشیدن آنها می گذرد امتحان کنید. لباس ها را بررسی کنید تا اثری از کپک، گلوله ی نفتالین، حشرات و ساس در آنها نباشد. آنها را ببویید تا بوی کهنگی ندهند. مشخص کنید که آیا قدیمی شده اند یا خیر. وقتی که به خوبی کمد(قفسه) خود را جست و جو کردید، اکنون شما باید دسته ای از لباس های کهنه، کوچک شده و پاره برای دور انداختن داشته باشید .

لباس های پر کاربرد که فورا به آنها نیاز پیدا می کنید را جدا کنید

به احتمال زیاد شما در روز اول اسباب کشی، همه ی بسته بندی هایتان را باز نخواهید کرد، پس یک کیف کوچک برای عوض کردن لباس در خانه ی جدید همراه خود داشته باشید. یادتان باشد که یک لباس مناسب برای روز اسباب کشی، همینطور زیرپوش و جوراب برای خودتان کنار بگذارید.

از لباس های کهنه برای بسته بندی شکستنی ها استفاده کنید

وقتی که اسباب کشی می کنید، باید ظرف ها، بلوریجات و… را هم منتقل کنید. این وسایل را در لباس های کهنه ای که می خواهید دور بریزید بپیچید. لباس هایی را پیدا کنید که با شکل و اندازه ی چیزی که می خواهید در آن بپیچید تناسب داشته باشند. اگر وسایل باریکی دارید می توانید آن ها را در لنگه های شلوار جاسازی کنید، اگر بشقاب پهنی دارید که می خواهید در چیزی بپیچید، آن را درپهنای یک پیراهن جای دهید.

بعضی از وسایل را در کشوی کمد خود باقی بگذارید

اگر می خواهید زمان اسباب کشی، دراور را هم با خود ببرید می توانید بعضی از وسایل را در کشوی آن قرار دهید . لباس های سبک مثل زیرپوش، جوراب، تیشرت و … لباس هایی مثل شلوار ورزشی، لباس های جین( لی) و کت ها را بیرون بیاورید. سپس، می توانید کمد را بصورت سر هم و یا بصورت قطعات جدا از هم با خود ببرید. از افرادی که درشت اندام هستند و یا بالاتنه ی قوی دارند، برای حرکت دادن کمد کمک بخواهید.

لباس ها را بپیچید یا بقچه بندی کنید

می خواهید مطمئن شوید که لباس های پیچیده شده ی شما تمیز می مانند و آب یا چیز دیگری به آنها دخول نمی کند بنابراین می توانید هرچقدر که می خواهید لباس درون جعبه های خود قرار دهید. بهترین راه این است که آنها را پشت و رو بپیچید. در این حالت چروکی که بعد از پیچیدن بوجود می آید در هنگام باز کردن بسته بندی ها راحت تر رفع می شود. بقچه بستن هم فکر عالی است به شرطی که مشکلی با کمی چروک شدن لباس هایتان نداشته باشید.

لباس هایتان را درون جعبه های کوچک بسته بندی کنید.

  • وزن لباس ها همانند کتاب ها می تواند به مقدار زیادی دست کم گرفته شود. به همین خاطر بهتر است لباس هایتان را به جای قرار دادن در چند جعبه ی بزرگ، در تعداد زیادی جعبه ی کوچک قرار دهید. اگر اینکار را نکنید، وسایل زیرین ممکن است بیرون بیفتند و بعدا حمل کردن آنها بسیار مشکل خواهد بود .
  • زمانی که جعبه ها را برای استفاده می خرید یا قرض می گیرید، سعی کنید جعبه هایی با ابعاد  12X12 اینچ خریداری کنید.

از چمدان برای انتقال لباس هایتان استفاده کنید

این ارزان ترین روش برای انتقال لباس هایتان است، اگر خودتان چمدان داشته باشید. آن ها را به سادگی و بطور آراسته تا کنید و یکی را روی دیگری قرار دهید. سعی کنید شلوار و شلوارک ها را در پایین چمدان قرار دهید وفضای بالای چمدان را برای پیراهن ها و لباس های بلند خالی بگذارید.

از کارتن رگال دار برای حمل لباس استفاده کنید

وقتی که می خواهید تیشرت و لباس های بلند و شلوارها و … را انتقال دهید، باید از چروک شدن آنها جلوگیری کنید. جعبه های رگال دار بلند هستند و در هر دو طرف دستگیره دارند و بالای آنها به یک آویز لباس مجهز شده است. آنها به شما این امکان را می دهند که لباس های خود را آویز کنید در نتیجه مجبور نیستید آنها را تا کنید. به این ترتیب شما بیشتر آویزهای لباس خود را هم بسته بندی می کنید که به خوبی می توانید از آنها استفاده کنید.

لباس هایتان را درون کیسه زباله و یا کیسه های وکیوم شده عاری از هوا قرار دهید

کیسه های زباله، ارزان ترین و آسان ترین روش برای محافظت از لباس های آویزی شما هستند. به وسیله ی قیچی، ته کیسه ی زباله را سوراخ کنید. به اندازه ی کافی بزرگ باشد که بتوانید آویزها را از آن رد کنید. لباس ها را از سوراخ رد کنید و روی آویز بلغزانید. پایین کیسه را با یک گره سفت کنید و بالای کیسه را به وسیله ی یک زیپ به هم متصل کنید.

کفش هایتان را جدا از لباس ها بسته بندی کنید

این کار لباس هایتان را از کثیف شدن حفظ می کند. اگر هنوز جعبه کفش هایتان را دارید، از آنها برای بسته بندی استفاده کنید. شما می توانید جعبه کفش ها را، روی هم، در یک جعبه ی بزرگتر بچینید.

  • اگر کفش ها را بدون جعبه کفش بسته بندی می کنید، داخل آنها را با جوراب و کاغذ پرکنید  تا هم فرمشان حفظ شود و هم مچاله نشوند. همچنین از فرسایش آنها جلوگیری می کنید.
  • کفش ها را یکی در میان بچینید تا درمصرف فضا ی جعبه صرفه جویی کنید.

لباس ها را بر اساس جنس بسته بندی کنید

لباس هایی را که از یک جنس هستند در یک جعبه قرار دهید. چه ابریشمی باشند، چه کتان، پلی استر، پشمی و … طرز برخورد با هر نوع بافت پارچه متفاوت است که از نظر ضخامت و قابلیت چروک شدن با هم تفاوت دارند. به این ترتیب وقتی به خانه ی جدیدتان رسیدید، ترتیب دادن لباس هایتان و اولویت بندی آنها، که کدام را زودتر بیرون بیاورید، خیلی راحت تر می شود.

لباس های خود را بر اساس فصل مرتب کنید

در جعبه های جدا، لباس های مربوط به فصل تابستان، پاییز، زمستان و بهار را قرار دهید. لباس های تابستان و بهاردر کل سبک  ترند و می توان آنها را محکم با هم بسته بندی کرد. این نوع لباس ها تا حدی براحتی قابل چروک شدن هستند، بنابر این شما می توانید تعداد خاصی از آنها را آویز کنید. هرچند شما باید  فضای قابل استفاده ای را باقی بگذارید، پس عاقلانه انتخاب کنید. لباس های زمستان و پاییز ضخیم ترند و کمتر چروک می شوند. به جعبه های بیشتری نیاز خواهید داشت اما به آویز بیشتر احتیاج پیدا نمی کنید.

لباس ها را طبق کاربرد آنها ازهم جدا کنید

تمام شلوارها را در یک جعبه بسته بندی کنید. تمام زیر پوش ها را جمع کنید و آنها را در یک جعبه ی دیگر قرار دهید. یک جعبه ی مجزا برای پیراهن های بلند داشته باشید. این روش برای اسباب کشی در زمان کوتاه طراحی شده است. اگر شما قصد دارید تا در زمان طولانی تری اسباب کشی کنید،  بهترین کار این است که روش های دیگری را امتحان کنید. آنها به شما امکان می دهند لباس ها را بطور منظم و درسطحی گستره در یک جعبه جای دهید.

انتخاب بهترین روش بسته بندی لباس در اسباب کشی

در قدم بعدی برای بسته بندی لباس در اسباب کشی و جابجایی به منزل جدید، نوبت به آن می‌رسد که بهترین روش بسته بندی لباس را انتخاب کنید. در این شرایط، باید به خوبی فکر کنید که می‌خواهید لباس‌های خود را از چه طریقی به منزل جدید ببرید. خوشبختانه بسته به انواع مختلف لباس‌ها، روش‌های مختلفی نیز برای بسته بندی آن‌ها وجود دارد که در اینجا، برخی از بهترین روش‌ها را نام می‌بریم. شما می‌توانید با استفاده از وسایل زیر، از بهترین روش بسته بندی لباس در اسباب کشی استفاده کنید.

  • جعبه‌های مقوایی: یکی از بهترین راه‌ها برای بسته بندی لباس‌ها در اسباب کشی، استفاده کردن از جعبه‌های مقوایی است. پس اگر لباس‌های نسبتا کوچک‌تری دارید که همه آن‌ها را تا زده اید، می‌توانید از این جعبه‌ها برای جابجایی آن‌ها استفاده کنید.
  • کمد لباس: اگر تعداد زیادی از لباس‌های شما در چوب لباسی هستند، هیچ نیازی به خارج کردن آن‌ها از چوب لباسی ندارید و می‌توانید خیلی راحت آن را در همان کمد لباسی قرار داده و به منزل جدید خود ببرید. این امر به شما کمک می‌کند که فرایند باز کردن وسایل خود در منزل جدید را با سرعت خیلی بالایی انجام دهید.

نحوه بسته بندی لباس روی چوب لباسی

اغلب افراد درون کمد لباسی خود، لباس‌هایی درون چوب لباسی دارند که به حالت آویزان در آن قرار گرفته اند. حالا این لباس‌ها می‌توانند پیراهن، شلوار و یا مانتو باشند. خوشبختانه راه‌های مختلفی برای بسته بندی لباس روی چوب لباسی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند که بدون سختی زیادی، خیلی راحت این لباس‌ها را بسته بندی کنید. در اینجا می‌توانید نحوه بسته بندی لباس روی چوب لباسی را مشاهده نمایید.

1. استفاده از کمد لباس

پیش از این هم گفتیم که برای حمل لباس‌ها بدون چروک شدن، می‌توانید آن‌ها را درون کمد لباسی خود قرار دهید.

2. استفاده از کارتن رگال دار

شاید این روش کمی گران‌تر از سایر گزینه‌ها باشد، اما استفاده از کارتن رگال دار می‌تواند یکی از بهترین شیوه‌های بسته بندی لباس در اسباب کشی باشد که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی، لباس‌های آویزان شده خود را درون آن‌ها قرار دهید. در بخش بالایی این کارتن‌ها، محلی برای آویز لباس وجود دارد و شما می‌توانید هر لباسی که روی چوب لباسی دارید را به راحتی درون آن‌ها قرار دهید.

3. بکار بردن کیسه‌های زباله عاری از هوا

روش ساده‌تر و کم هزینه‌تری نیز برای بسته بندی لباس در اسباب کشی وجود دارد و آن هم قرار دادن لباس‌ها درون کیسه زباله عاری از هوا است. برای استفاده از این روش، فقط کافی است که لباس‌های خود را درون یک کیسه زباله بزرگ قرار دهید و قسمت بالایی آن را سوراخ کرده و چوب لباسی‌ها را از داخل آن بیرون بیاورید.

سپس قسمت کوچکی از پلاستیک را سوراخ کرده و دهانه جاروبرقی را درون آن قرار دهید. گزینه مکش را بزنید و تمام هوای داخل پلاستیک را بگیرید. همان طور که گفتیم، این شیوه به شما کمک می‌کند که لباس‌های خود را با حجم خیلی کم‌تری به منزل جدید ببرید. باربری تهران به شما کمک میکند تجربه خوش آیندی از اسباب کشی داشته باشید.

تیترهای مطلب پنهان کردن تیترها