اجتماعیکسب و کار ایرانی

راه های تمیز کردن سنگ آنتیک در نمای داخلی

عوامل کثیفی سنگ آنتیک

بیشترین عوامل تاثیرگذار در کثیفی سنگ آنتیک و سرامیک و نیاز به کفسابی سرامیک عبارتند از:

1 باران های اسیدی
2 چربی غذا و…در محیط های داخلی
3 گرد و خاک
4 سیمان و چسب

آنتیک ها با تمام ویژگی های مثبت و کاربری های فراوانی که دارند، هر چند وقت یکبار نیازمند تمیزکاری و شست و شو می باشند. این سنگ ها به دلیل شیار ها و درزهایی که در بین قطعات خود دارند، در محیط هایی مانند آشپزخانه و شومینه که چربی، آلودگی و دوده زیاد است، کثیف می شوند و نیازمند تمیز کردن هستند تا ظاهر خود را از دست ندهند. اگر اثر چربی و دود بر روی این مصالح تا مدت فراوانی باقی بماند و تمیز نشود، ظاهر خود را از دست می دهند و دچار تغییر رنگ می گردند. در مقاله پیش رو قصد صحبت کردن راجع به انواع راه های تمیز کردن سنگ آنتیک، راه های براق کردن سنگ انتیک و مطالبی از این دست را داریم.

چند روش تمیز کردن سنگ آنتیک

گروه تولیدی و بازرگانی کفسابی ایران با تهیه و تنظیم این مقاله برای شما همراهان عزیز که قصد استفاده از سنگ آنتیک را دارید و یا از این سنگ در نمای داخلی ساختمان خود بهره گیری نموده اید، چندین روش تمیز کردن ارائه کرده است تا با برخورداری از آن ها بتوانید تا سالیان سال سنگی همانند روز اول در نمای خود داشته باشید. می خواهید بدانید چگونه سنگ انتیک را براق کنید؟ می خواهید بدانید چگونه از روغن جلا سنگ آنتیک استفاده کنید؟ و یا به طور کلی می خواهید بدانید راه براق کردن سنگ نما و یا تمیز کردن سنگ چگونه است؟ برای پیدا کردن جواب این سوال ها با ما همراه باشید.

 سنگ آنیتک به خاطر سطح ناهموار زیاد کثیف می شوند

 بهره گیری از شوینده های مخصوص سنگ آنتیک:

یکی از روش های تمیز کردن سنگ آنتیک بهره گیری از شوینده های مخصوص این سنگ می باشد که به راحتی در بازار قابل دسترسی است. استفاده از شوینده های مخصوص به همراه یک برس زبر می تواند به شما کمک کند تا چربی ها و آلودگی ها را از سطح سنگ خود پاک نموده و آن را به آسانی تمییز نمایید. البته این موضوع نیز حائز اهمیت است که حتما از شوینده های مخصوص این سنگ بهره گیری کنید، چرا که برخی از افراد بدون توجه و بدون مشورت با کارشناسان سنگ از شوینده هایی مانند جوهر نمک که دارای پایه اسیدی یا بازی هستند بر روی این متریال استفاده می نمایند و سبب کاهش طول عمر سنگ و تخریب آن می گردند.

همچنین بهتر است هنگام کفسابی در تهران از برس های سیمی بسیار زبر بر روی این سنگ ها، خصوصا دسته پروفیل ها و چند بعدی ها استفاده ننمایید، چرا که سبب سایش آن ها و اسیب در سطحشان می شوند. حتی مشاخهده شده پس از انجام بی ملاحظه این پروسه مصالح دیگر جلا و براقیت قبل را نداشته و محیط جلوه ای مرده و بی روح می گیرد.

 استفاده از محلول غلیظ صابون و یا مایع ظرفشویـــــی:

یکی از ساده ترین روش های تمیــــز کردن سنگ آنتیک بهره گیری از محلول غلیظ آب و صابون یا مایع ظرفشویی می باشد. اگر به هر دلیلی شما به مواد شوینده مخصوص سنگ آنتیک دسترسی ندارید و یا نیازمند یک روش ساده و سریع برای تمیز کردن این سنگ هستید، می توانید از صابون ها و مایع ظرفشویی هایی که دارای ph خنثی می باشند به همراه مقداری آب استفاده نمایید. این مواد به خوبی شوینده های مخصوص نمی توانند سطح سنگ شما را تمیز کنند و استفاده از شوینده ها همچنان توصیه می گردد اما در مواقع ضروری استفاده از این ترکیبات نیز تا حدودی کارآمد می باشد .باید توجه داشته باشید که خنثی بودن این محلول ها در عدم ایجاد صدمه در سطح متریال بسیار مهم است.

 استفاده از واکس سنگ:

دوست دارید بدانید پگونه سنگ انتیک را براق کنیم؟ با استفاده از واکس سنگ. این محصول ها به براق کننده های سنگ آنتیک نیز معروف هستند
از این روش بیشتر برای برق انداختن سنگ های آنتیک بهره گیری می شود و می توان گفت یکی از بهترین و ساده ترین روش های براق کردن سنگ می باشد. در واکس زنی، ابتدا گرد و غبار و آلودگی که بر روی سطح سنگ قرار گرفته است را با یک دستمال تمیز کنید، سپس لایه ای از واکس را بر روی سطح ریخته و با یک اسفنج یا حوله آن را در تمام قسمت ها پخش کنید. بعد از این عمل اجازه دهید تا واکس کاملا خشک شود. پس از آن سنگ آنتیک شما براقیت زیبایی پیدا می کند.

 بهره گیری از بخارشوی:

بخارشوی یکی از انواع لوازم خانگی می باشد که این روزها در اکثر منازل قابل یافتن است و افراد از آن به منظور تمییز نمودن انواع سطوح از جمله کف‌های کاشی و سرامیک کاری شده، دیوار‌های سرامیکی و حتی رنگی، انواع کاغذ دیواری ها و حتی دیوارهای سنگی بهره گیری می نمایند. این دستگاه با قدرت بالا می‌تواند ظرف مدت چند دقیقه آب را به بخار تبدیل کرده و تمام کثیفی‌ها و جرم‌ها را از سطوح بردارد. دستگاه بخارشوی به دلیل اینکه تنها با آب گرم سطوح را تمیز می کند سبب خرابی سنگ آنتیک نمی شود و تنها نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که بهتر است به طور مرتب و در طی بازه زمانی کم از این وسیله بر روی سنگ آنتیک استفاده نکنید چرا که نفوذ بیش از حد آب به داخل این سنگ ها ممکن است سبب ترک خوردگی و یا شکستگی آن ها گردد .

 استفاده از محلول خانگی:

یکی دیگر از روش های بسیار ساده در تمیز کردن سنگ آنتیک استفاده از یک محلول خانگی است که شما می توانید به راحتی آن را در منزلتان تهیه کنید. طرز تهیه این محلول به این صورت است که یک چهارم فنجان الکل، سه قطره پاک کننده ظروف و کمی آب را با یکدیگر مخلوط می نمایید و در داخل بطری های که سری اسپری مانند دارند می ریزید. پس از آن این پاک کننده دست ساز را روی سنگ آنتیک اسپری کنید و حتما با پارچه ای که جنس آن میکرو فایبر باشد، آن را تمیز نمایید.

در نهایت باید بگوییم که بهترین روش، استفاده از شوینده های مخصوص می باشد چرا که متناسب با سنگ آنتیک ساخته شده اند و کم ترین اسیب را به آن ها می زنند. البته از همین شوینده های مخصوص نیز پیشنهاد می شود سالی یکبار بهره گیری نمایید. هچنین از واتر جت برای تمیز کاری سنگ های آنتیک که در فضای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، بهره گیری می شود اما در فضای داخلی امکان استفاده از واتر جت فراهم نمی باشد، چرا که فضای داخلی تابش نور خورشید کم بوده و این موضوع باعث می¬شود که نم حاصله از فعالت واتر جت دیرتر خشک شود.

 رزین سنگ، پیشنهاد کفسابی ایران

در کلام آخر باید بگوییم که به پیشنهاد کالا ساخت شما می توانید از بهره گیری نمایید. این محصول که حالتی مایع و بدون رنگ دارد به سنگ شما براقیت بسیار زیبایی می بخشد و با لایه محافظتی که بر روی سطح آن ایجاد می نماید، سبب جلوگیری از نفوذ آلودگی ها و کثیفی ها به داخل بافت سنگ می شود. رزین سنگ آنتیک به شما این امکان را می دهد تا به آسانی و تنها با استفاده از یک دستمال مرطوب سطح سنگ خود را تمیز نموده و دیگر نیازی به دردسر های عنوان شده در بالا نباشد. روش بهره گیری از رزین بر روی سنگ آنتیک بسیار آسان می باشد و شما می توانید بدون نیاز به متخصص خود این محصول را بر روی سنگتان اجرا نمایید.

شما همراهان عزیز با مراجعه به سایت کفسابی ایران انواع سنگ های آنتیک را می توانید مشاهده کنید و در صورت تمایل آنها را خریداری نمایید. همچنین با مراجعه به بخش محصولات جانبی نیز می توانید انواع رزین های سنگ را در حجم های گوناگون مشاهده نموده و بر حسب متراژ سنگی که دارید از میان آن ها محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. گروه مشاورین کفسابی ایران همواره پاسخگویی سوالات شما می باشند .

در صورتی که شما همراه گرامی در متن فوق پاسخ سوال خود را نیافتید و یا بابت مساله و یا سوال و مشکل خاصی در زمان اجرای هر یک از مراحل بالا نیاز به راهنمایی بیشتر دارید به راحتی می توانید با تماس با شماره های بالا و یا ارتباط از طریق واتس اپ و ارسال عکس و فیلم با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و از مشاوره های رایگان ما استفاده کنید.