استان ها

از اختلاف و دو دستگی در مساجد پرهیز شود

به گزارش گیلونا قزوین ؛ عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت: از خداوند متعال می خواهیم که رحمتی را که در زندگی و سنت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در ما بیان شده است دریافت کند. کلمات نورانی آن حضرت

وی ادامه داد: بگذارید ما دانشجوی دانشگاه Pieta امام حسین (ع) باشیم و آنچه را که برای آموزش به ما ساخته اند بیاموزیم. وقتی اباعبدالله الحسین (ع) در روز عاشورا صحبت می کرد ، این بر عهده ما بود که راه خود را بیابیم و به همین دلیل ، دشمن با صدای بلند جستجو می کرد تا صدای امام به گوش مردم نرسد. به

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: حتی امروز نیز رهبر فرزانه انقلاب اظهارات روشنی می دهند اما یزیدیان مستکبر نگران تاثیر اظهارات وی هستند و تمام تلاش خود را می کنند تا این کلمه به گوش مردم نرسد. جهان ، و همیشه بوده است

امام جمعه قزوین شهادت امام سجاد (ع) را تسلیت گفت و توضیح داد: آنها این کار را به درستی انجام دادند و به یزید اعلام کردند که شما هیچ سمتی ندارید و روز شما شکست خورده است.

وی افزود: سخنرانی های چشمگیر و م ofثر امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) آینده روشن جنبش امام حسین (ع) را نشان داد و روزهای شرم آور یزدی ها را به خوبی آشکار کرد.

عابدینی گفت: به همین مناسبت این روز را روز بزرگداشت مقام آزادگان نامیده اند و ما عزیزانی را که مقاومت کرده اند و حماسه آفریده اند ، به ویژه در استان ما ، مرحوم ابوترابی و شهید لشکری ​​، گرامی می داریم. و بسیاری از عزیزانی که در حال حاضر در صف نماز جمعه هستند. ” شرف حضور دارد و در استان ما در حضور رهبر معظم انقلاب در فرهنگ معنوی ، انقلابی و نظامی فعالیت می کنند و ما از شجاعت آن عزیزان سپاسگزاریم.

خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به روز جهانی مسجد اظهار داشت: ما سالی یک روز داریم که همه باید دغدغه خاصی برای مسجد داشته باشیم و ببینیم چه نسبتی با مسجد داریم ، تا چه میزان در رتبه ها و پیشرفت از مسجد “. ما حضور داریم و روز مسجد برای چنین درخواست هایی از ما است تا ببینیم چقدر دین خود را به مسجد پرداخت کردیم.

وی با تأکید بر اینکه باید از اختلاف و تفرقه در مساجد خودداری کرد ، تصریح کرد: وحدت ، برادری ، شفقت و کمک های خیریه به نیازمندان در مساجد برقرار شود و همه باید در این راستا تلاش کنیم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است. بیشتر داشتن.

نماینده راهنمای عالی در استان قزوین با اشاره به روز بزرگداشت علامه مجلسی (ره) گفت: علامه محمد باقر مجلسی (ره) فرزند علامه محمدتقی مجلسی (ره) است که هر دو از بزرگان به معنای واقعی کلمه به اسلام و تشیع خدمت کرد و آثار اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را مدون کرد.

امام جمعه قزوین گفت: یکی از کتابهای علامه مجلسی کتاب معروف بحارالانوار است که بیش از 110 جلد است و مجموعه وسیع و دائرclالمعارف اهل بیت (ع) است و به خدا برای این دو عالم بزرگ ، بالاترین درجات ما میخواهیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها با ننگ از افغانستان دور هم جمع شده اند ، گفت: “آمریکایی ها مجبور به فرار از افغانستان شدند.” برخی اصرار دارند که آمریکایی ها قصد بازگشت به افغانستان را دارند ، آنها همچنین در مورد ایران و عراق تصمیم به بازگشت گرفته اند ، اما این هرگز محقق نشد.

عابدینی افزود: مسلمانان ، غیرمسلمانان ، آزادگان و مقاومت اسلامی به هیچ وجه اجازه بازگشت آمریکایی ها و اروپایی ها را نمی دهند ، اما راه فرار را برای آنها باز می کند و روشن است که روزی که آنها فرار کردند و ما مطمئن باشید که آینده جهان اسلام آینده از آمریکایی ها و اروپایی ها آزاد خواهد بود.

سخنگوی نماز جمعه قزوین گفت: در افغانستان حدود 240 هزار نفر از مردم مظلوم کشته و بسیاری مجروح و بی خانمان شده اند ، در حالی که برخی از آمریکایی ها هنوز غیرنظامی محسوب می شوند.

وی افزود: آمریکایی ها غذا و اسباب بازی را در زمین های مین گذاری شده ریختند اما نمی دانستند دقیقاً کجا هستند ، به طوری که بچه ها می توانند از آنها عبور کنند و با این روش جنایتکارانه زمین ها را تمیز کردند و تا کنون هیچ حیوانی وجود نداشت. به میزان بی رحمی و نامردی و ستایش خدا ، زمین بیش از هر زمان دیگر از مشرکان و ستمگران پاک می شود و زمینه ظهور منجی عالم بشریت (علیه السلام) فراهم می شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به حمل سوخت از ایران به لبنان از طریق دریا گفت: این حمل سوخت ادامه خواهد داشت ، امروز ما نیاز به فروش بنزین و گازوئیل داریم و لبنان نیز به اینها نیاز دارد. منابع و ما این تعامل را برای هر دو طرف بسیار استراتژیک و م considerثر بدانید.

امام جمعه قزوین گفت: آمریکایی ها به گونه ای از افغانستان فرار کردند که حتی دست خادم خود را هم نگرفتند تا آن را از آن کشور دور کنند. خدا گفت به ظالمان تکیه نکنید ، آتش می گیرید و امروز ما این را به خوبی در حوادث افغانستان مشاهده کرده ایم و همه کشورها باید از سرنوشت افغانستان و خدمتکاران آمریکایی در این کشور درس بگیرند.

عابدینی با اشاره به روز بزرگداشت صنعت دفاعی و تقدیر از دست اندرکاران این عرصه گفت: خدا را شکر می کنیم که در این زمینه مهم به قدرت بزرگی دست یافته ایم و دشمنان شوکه شده و ترسیده اند. افزایش می یابد و عقل و منطق بر اهمیت تقویت قدرت نظامی ما در هر روز استوار است و این تاکید دین است.

این مقام مسئول با تبریک روز ابوعلی سینا و روز پزشک گفت: “ما از این شخصیت علمی بزرگ قدردانی می کنیم و از پزشکانی که شبانه روز برای سلامتی مردم تلاش می کنند و امیدوارم از نظر سلامتی و تندرستی در رسیدن به مقصد بهترین موقعیت را داشته باشند قدردانی می کنیم. و هر روز شاهد ترویج ایمان و تعهد در زمینه پزشکی باشید.

خطیب نماز جمعه قزوین گفت: شهادت مبارز انقلابی ، مرحوم سید اسدالله لاجوردی که با منافقین به شدت مخالفت کرد و آنها را به زمین انداخت.

وی گفت: این روزها ما سالروز شهادت سید علی اندرزگو را داریم و من از نزدیک دیدم که آنها شخصیت بسیار مهربانی داشتند و من همچنین شهادت مرحوم حاج مهدی عراقی و فرزندش را تسلیت می گویم.

نماینده راهنمای عالی در استان قزوین تأکید کرد: مراسم عزاداری در استان قزوین ، تا آنجا که دیدیم و شاهد بودیم ، با رعایت قوانین بهداشتی و در عین حال پرشور و ثروتمند بسیار خوب و با ظرافت پیش رفت. محتوا ، و مداحان آگاهانه تمجید کردند ، و مردم شور به امید خدا در این مراسم شرکت کردند.

امام قزوین روز جمعه گفت: مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در بسیاری از کشورهای جهان برگزار شد که بسیار احساسی بود. نماز ظهر عاشورا با نظم عالی در قزوین برگزار شد و از همه دست اندرکاران تشکر می کنیم.

وی گفت: انتصاب فرمانده نیروی دریایی که برادران اهل سنت هستند توسط رهبر فرزانه انقلاب ، گام جدیدی بود که نشان دهنده استفاده از همه ادیان است و برای فرمانده ایرانی آرزوی موفقیت داریم.

امام جمعه قزوین درگذشت مرحوم کردوانی را تسلیت گفت و گفت: این شخصیت یک عمر تلاش علمی و فعالیتهای اجتماعی برای حفظ محیط زیست و حفظ سرمایه های ملی داشته است و امیدواریم زحمات وی مورد قبول واقع شود. توسط خداوند متعال. “