استان ها

افتتاح 5151 طرح در “هفته دولت” در کرمانشاه/ مصوبات سفر رییس جمهور فردا ابلاغ می‌شود

گیلونا/ کرمانشاه استاندار کرمانشاه از افتتاح ۵۱۵۱ پروژه اقتصادی و عمرانی در هفته دولت در استان خبر داد.

بهمن امیری مقدم عصر امروز (10 مرداد) در نشست خبری هفته دولت از افتتاح 5151 پروژه در هفته دولت خبر داد و افزود: این تعداد طرح با 3 هزار و 166 میلیارد تومان اعتبار اجرایی می شود.

وی افزود: از این تعداد 4905 پروژه با اعتبار یک میلیارد و 793 میلیون تومان در حوزه اقتصادی و 246 طرح با اعتبار یک میلیارد و 374 میلیارد تومان در حوزه عمرانی است.

امیری مقدم تاکید کرد: با بهره برداری از این تعداد پروژه، اشتغال مستقیم 6535 نفر در استان تضمین می شود.

استاندار کرمانشاه گفت: افتتاح باند دوم جاده کرمانشاه – کامیاران، بهسازی و بهره برداری از جاده حمیل به اسلام آباد غرب، آبرسانی شهر پاوه از روستای هانی کوان، بهره برداری فاز اضطراری تصفیه خانه غدیر و گازرسانی به برخی روستاهای استان از دیگر پروژه های عمرانی است که این افتتاحیه با عنوان این هفته برگزار شد.

موافقت با سفر رئیس جمهور فردا اعلام می شود

امیری مقدم همچنین دولت سیزدهم را دولت خدمتگزار خواند و افزود: بزرگترین سرمایه این دولت اعتماد مردم است و با اقدامات انجام شده در این دولت این اعتماد بیش از پیش افزایش می یابد.

استاندار کرمانشاه دولت سیزدهم را دولتی مردمی خواند و افزود: در تمام دولت های گذشته اثری از این که رئیس جمهور در کمتر از یک سال به تمام استان های کشور سفر کرده و پیشرفت آنها را تایید کرده باشد، دیده نشد.

وی افزود: مصوبات دولت عملاً تمام استان ها را به کارگاه های عملیاتی تبدیل کرده و پروژه های عمرانی زیادی فعال شده است.

استاندار کرمانشاه گفت: مصوبه دولت برای استان کرمانشاه فردا به صورت رسمی اعلام می شود و تفکیک شهر به شهر تهیه و به تمامی شهرستان ها و ادارات استان ابلاغ می شود.

وی افزود: همه شهرستان ها باید ستاد عملیاتی تشکیل دهند و مجوزهای سفر را با دقت اجرا کنند.

امیری مقدم گفت: همه مدیران باید تلاش کنند تا کل استان طعم شیرین مصوبات سفر را بچشند و قطعا با اجرای این مصوبات شاهد تحول خوبی در استان خواهیم بود.

«قطار شهری» به انعکاس مردم کرمانشاه تبدیل شده است/ در تلاش هستیم تا هر چه زودتر فاز اول این پروژه افتتاح شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه بر اجرای دقیق پروژه های استان تاکید کرد و گفت: در این زمینه سامانه ای را در سازمان مدیریت و برنامه ریزی طراحی کرده ایم که تمامی اطلاعات پروژه ها، اعتبارات و مهلت آنها درج شده است.

وی افزود: بر اساس اطلاعات این سامانه، در صورتی که پیشرفت پروژه ای طبق برنامه پیش نرود، سامانه هشدار می دهد و باید روند پروژه به سرعت بررسی و مشکلات آن در اسرع وقت شناسایی و برطرف شود.

امیری مقدم گفت: اینکه 14 سال برای افتتاح سد می گذرد واقعا قابل قبول نیست و این مشکلات باید حل شود.

استاندار کرمانشاه به پروژه قطار شهری کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه عملا به انعکاس مردم کرمانشاه تبدیل شده و روند آن بسیار طولانی شده است.

وی افزود: دولت در تلاش است تا فاز اول این پروژه را به سرعت اجرا کند و در سفر اخیر هیات دولت اعتبار خوبی به آن داده شد.

امیری مقدم خاطرنشان کرد: مرحله دوم تشکیل پرونده اعتبار سفر به زودی تکمیل می شود و امیدواریم بتوانیم پروژه قطار شهری کرمانشاه را پیش ببریم.

استاندار کرمانشاه گفت: از این پس جیب بری در سطح استان نخواهیم داشت و فقط پروژه را شروع می کنیم.

وی افزود: قابل قبول نیست که پروژه ای رخنه کند و اجرای آن سال ها بعد شروع شده باشد، بنابراین فرهنگ هک باید از این پس در استان حذف شود.

امیری مقدم گفت: نمونه ای از این جیب بری های مزاحم، جیب بری در پالایشگاه آناهیتا است که با گذشت 12 سال از جیب بری هنوز آجر به آجر در این پروژه گنجانده نشده است.

انتهای پیام