استان ها

امام جمعه بندر ماهشهر: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی تربیت نسلی از طلبه های جهادی است

به گزارش خبرگزاری خوزستان آنلاین، حجت الاسلام سید امیرمحمدی پور در اولین خطبه نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دو شهید حادثه تروریستی حرم امام رضا (ع) گفت: یکی از مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی تربیت نسلی از دانشجویان جهادگر است.

وی ادامه داد: دانش آموزان همیشه از نظر اقتصادی ضعیف تر از جامعه هستند و این وضعیت با وجود برخی تصورات همچنان وجود دارد.

امام جمعه بندرماهشهر دانشجوی جهادگر را شیعه واقعی امیرالمومنین(ع) دانست و افزود: دانشجوی جهادگر زندگی خود را وقف خدمت به مردم می کند.

وی افزود: مشخص نیست چرا عده ای سال ها پس از پیروزی انقلاب، جهاد سازندگی را منحل یا متحد کردند، اما در پی انقلاب، نیروهای جهادی تربیت شده اند.

امام جمعه بندرماهشهر خاطرنشان کرد: جرم این سه دانش آموزی که مورد تعرض قرار گرفتند خدمت به مردم بوده که این بالاترین افتخار برای یک شیعه است.

محمدی پور خاطرنشان کرد: جنایت شهید محراب رمضان حضرت علی (ع) نیز شدت عدالت و شدت تلاش برای رفع مشکلات مردم بود که افراد خبیث تاب دیدن موجودات عدالت خواه را ندارند.

امام جمعه بندرماهشهر گفت: حمله تروریستی که در حرم امام رضا (ع) رخ داد نشانه حقانیت راه است و هرکس ادامه دهنده راه انبیا و اولیا باشد مورد هجوم شیطان قرار می گیرد.

حجت الاسلام محمدی پور در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت: جمهوری اسلامی شیعه و سنی را متحد می کند. حزب الله لبنان شیعه و مبارزان فلسطینی سنی هستند، اما همگی در برابر دشمن متحد هستند.

وی گفت: در زمان ناصرالدین شاه استعمارگران متوجه شدند که اگر می خواهند بر ایران مسلط شوند باید مردم را از روحانیت جدا کنند.

محمدی پور تاکید کرد: تلاش جمهوری اسلامی اتحاد ملت های ایران، عراق و سوریه و اتصال جمهوری اسلامی به مرزهای اسرائیل برای نابودی رژیم صهیونیستی کودک کش است.

امام جمعه بندرماهشهر در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه این هفته به نتایج شش ماهه دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: دولت سیزدهم موفقیت های بزرگی کسب کرده است که باید گفت روابط جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه از جمله روسیه و انعقاد قرارداد با چین و راه اندازی مجدد جاده ابریشم در یک کلید مدرن.

محمدی پور تاکید کرد: دولت سیزدهم در این 6 ماه تمام مطالبات ملت ایران را از کشورهای دنیا پس گرفته و تمام بدهی های دولت قبل را پرداخت کرده است.

وی به اقدامات دشمنان برای براندازی دولت انقلابی اشاره کرد و گفت: قبل از سفر رئیس جمهور به کرج، اعلامیه ای در فضای مجازی منتشر شد که در آن شورای شهر و شهرداری کرج مبلغی را برای استقبال از رئیس جمهور تعیین کردند.

امام جمعه بندرماهشهر افزود: امروز مشخص شد که آیت الله رئیسی با مترو به کرج رفته و مردم با رئیس جمهور دیدار و مشکلات خود را در مترو مطرح کردند و رئیس جمهور به کرج رفت و با طلاب افطار کرد اما دشمنان قصد داشتند چهره حکومت مردمی را خدشه دار کنند». آنها می گویند مردم باید مراقب این گونه توطئه ها باشند.

48