استان ها

برق ۲۰۰ روستای حادثه‌دیده از بارندگی های اخیر لرستان وصل شد

به گزارش گیلونا لرستان، مهران امیری با بیان اینکه سامانه بارشی روزهای اخیر خسارات زیادی به تجهیزات و شبکه‌های برق وارد کرد، گفت: با تلاش نیروهای عملیاتی این مرکز برق ۲۰۰ روستا و مناطق حادثه‌دیده وصل شد.

وی به سامانه بارشی نسبتا قوی حاکم بر جو استان طی روزهای اخیر اشاره و اظهار کرد: بارندگی‌های گسترده و طوفان‌زا به همراه رعد و برق در مناطقی از شهرهای الیگودرز، کوهدشت، نورآباد و چگنی باعث شکسته شدن و واژگونی چندین تیر برق شد.

امیری ادامه داد: این حادثه خسارات زیادی به تجهیزات و شبکه‌های برق وارد کرد و منجر به قطع برق 200 روستا در این شهرستان‌ها شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان بیان کرد: با توجه به شرایط بحرانی ایجاد شده بلافاصله 20 اکیپ شامل گروه‌های اتفاقات، عملیات و تعمیرات به همراه کارشناسان و تکنسین‌ها به روستاهای بدون برق و حادثه‌دیده اعزام شدند.

وی در ادامه به شرایط نامساعد جوی و وضعیت بسیار بحرانی اشاره کرد و افزود: با تلاش شبانه‌روزی همکاران و با مانورهای صورت گرفته برق تمامی روستاها و مناطق آسیب دیده وصل شد.

امیری با بیان اینکه نقاط حادثه‌خیز مانند مناطقی که در حریم رودخانه و رانشی زمین هستند شناسایی شدند، گفت: تاکنون نسبت به رفع این نقاط و جابجایی شبکه اقدامات بزرگی توسط شرکت توزیع برق انجام شده که در شرایط بحرانی آسیب کمتری به تاسیسات و زیرساخت‌ها وارد شود.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به شرایط اقلیمی و کوهستانی، لرستان یکی از استان‌های حادثه‌خیز است اما با وجود این شرایط نیروهای این شرکت در صورت بروز هرگونه حادثه‌ آمادگی لازم برای رفع حوادث و مشکلات را دارند.

۴۶