استان ها

برگزاری مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی در ارومیه

گیلونا/آذربایجان غربی دبیر کل فدراسیون کشتی ایران گفت: چهل و سومین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام تختی ۴و ۵خرداد در ارومیه برگزار می شود.

ابراهیم مهربان ۳خرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ورزشگاه ۶هزار نفری تختی برگزار شد، افزود: این دوره از مسابقات جام تختی بدلیل اینکه انتخابی تیم ملی برای مسابقات آسیایی و المپیک است، یکی از حساس ترین دوره ها است. 

مهربان با اشاره به حضور ورزشکاران کشور عراق و افغانستان در این دوره از مسابقات اظهار کرد: علاوه بر ورزشکاران خارجی، ۱۵۰ورزشکار داخلی از جمله بزرگان ورزش کشتی ایران همچون حسن یزدانی ، امیر حسین زارع، محمد نخودی در این مسابقات حضور دارند. 

دبیر کل فدراسیون کشتی ایران کیفیت چهل و سومین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام تختی را با کیفیت تر از دوره های قبل دانست و یاد آور شد: بدلیل تداخل برگزاری این دوره از مسابقات با اردوی تیم های ملی سایر کشورها، شاهد عدم حضور تعدادی از کشورها هستیم.

وی با اشاره به اینکه هدف از واگذاری این دوره از مسابقات جام تختی به استانی بغیر از تهران، استفاده از پتاتسیل های سایر استان ها است، اظهار کرد: کشتی متعلق به همه مردم ایران است و آذربایجان غربی پتانسیل بالای در ورزش کشتی دارد بنابراین با برگزاری این مسابقات در شهرستان ها میتوان زمینه حضور علاقه مندان به ورزش کشتی را در ورزشگاه ها محیا کرد. 

مهربان ادامه داد: برگزاری دورها و اردوهای مختلف در سال منتهی به المپیک و بازی های آسیایی اولویت فدراسیون کشتی کشور است.

انتهای پیام