استان ها

تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شورا‌ها و نحوه تعیین شهرداران

در کمیسیون مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد.

یکی از اعضای کمیته شوراهای شورای اسلامی گفت: طرح تغییر مواد قانون انتخابات شورا و نحوه انتصاب شهرداران مورد بازنگری و تصویب قرار گرفت و این طرح در جلسه امروز کمیسیون شورا جمع بندی شد.

ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراهای اسلامی شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به جزئیات جلسه امشب (یکشنبه 26 مهرماه) کمیسیون خود گفت: در جلسه امروز کمیسیون ، پیشنهاد اصلاح موادی از قانون انتخابات شهرداری ها و نحوه انتصاب شهرداران مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و این طرح در جلسه امروز جمع بندی شد.

وی افزود: اعضای کمیته در جلسه امروز توافق کردند که نامزدهای انتخابات شورای شهر نیز در زمان انتخابات گزینه مورد نظر برای شهرداری را ارائه دهند.

یکی از اعضای هیئت شوراهای شورای اسلامی گفت: همچنین بر اساس مصوبه امروز شهرداران معرفی شده از سوی نامزدهای انتخابات شورای شهر باید صلاحیت خود را در کمیته های اجرایی و نظارت بررسی کنند.

ابوترابی خاطرنشان کرد: بر اساس این مصوبه مردم با انتخاب اعضای شوراهای شهر عملا شهردار مورد نظر را انتخاب می کنند و پس از شمارش آرا و مشخص شدن نتایج انتخابات شوراها، شهردار نیز مشخص می شود.

انتهای پیام/4164/

انتهای پیام/