استان ها

تلاش دستگاه قضا برای اشتغالزایی زندانیان/ ۱۱۰۰ زندانی گلستانی حقوق می‌گیرند

گیلونا/گلستان رئیس کل دادگستری گلستان مهارت آموزی و اشتغالزایی زندانیان را یکی از دغدغه های دستگاه قضایی برشمرد و گفت: حدود 1100 زندانی گلستانی مشمول طرح اشتغال زندانیان هستند و از این طریق حقوق دریافت می کنند.

حیدر آسیابی امروز سه شنبه 10 آذرماه در مراسم افتتاحیه فروشگاه زنجیره ای حامی که به منظور حمایت از زندانیان و خانواده های آنان برگزار شد، اظهار داشت: این فروشگاه با مشارکت بخش خصوصی افتتاح شد و امیدوارم افزایش یابد. رونق کار محکومین و افزایش درآمد خانواده آنها.

وی خواستار استقبال دستگاه های اجرایی و بانک ها از فروشگاه های زنجیره ای حمایتی شد و تاکید کرد: این فقط یک تجارت نیست و هر خریدی که از این فروشگاه انجام شود به سرانه بیشتر زندانیان کمک می کند بنابراین از مردم، خانواده های کارکنان و مسئولان دولتی انتظار می رود. با خرید بیشتر از این فروشگاه ها از خانواده زندانیان حمایت کنید.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه حدود یک هزار و 100 زندانی گلستانی مشمول طرح اشتغال زندانیان شده اند، افزود: در واقع یک هزار و 100 زندانی با ایجاد اشتغال در حال پرداخت هستند و امروز با افتتاح این مغازه 15 نفر مشتریان در این مغازه هستند.” مشغول شدن

تلاش دستگاه قضایی برای ایجاد اشتغال برای زندانیان/ ۱۱۰۰ زندانی گلستانی حقوق می گیرند

آسیابی با بیان اینکه درآمد زندانیان ما نسبت به میانگین کشوری بهتر شده است، تاکید کرد: درآمد زندانیان ما به دو میلیون تومان در ماه رسیده و خوشبختانه نسبت به سال های گذشته بهتر شده است، یکی از دغدغه های قوه قضائیه موضوع است. اشتغال زندانیان که هر کدام بنا به نوع فعالیت در گروه های مختلفی به کار گرفته می شوند و برای اشتغال خانواده های زندانیان نیز برنامه ریزی هایی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 25 درصد از زندانیان ما کوتاه مدت هستند و مدت زیادی در زندان نمی مانند، گفت: از یک سو گروه بزرگی از زندانیان شرایط استفاده از رای آزاد و فرصت های شغلی در خارج از کشور را ندارند. محیط زندان اما محدودیت های فیزیکی زندان ها اجازه اشتغال در چنین محیطی را نمی دهد.

تلاش دستگاه قضایی برای ایجاد اشتغال برای زندانیان/ ۱۱۰۰ زندانی گلستانی حقوق می گیرند

رئیس کل دادگستری گلستان، آموزش، اصلاح، جامعه‌پذیری و پیشگیری از وقوع جرم، ارتقای مهارت و اشتغال برای مددجویان طولانی‌مدت را از اهداف سازمان زندان‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: شرایط کار در خارج از زندان مربوط به زندانیانی است که نوع مجازات حبس آنها مزاحم است. ایمنی و راحتی، عمومی ایجاد نمی کند.

عصائبی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت های جسمی در زندان ها امکان ایجاد اشتغال برای زندانیان فاقد حق رای وجود ندارد و به ناچار برای بهبود معیشت این دسته از زندانیان، خانواده های آنان در خانه مشغول هستند. پروژه های کارآفرینی

انتهای پیام