استان ها

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت‌کننده مو

گروه استانی خبرگزاری آنا؛ در زندگی و عصر مدرن امروزی که اکثر افراد جامعه به استفاده از انواع محصولات مارک دار و محصولات مصنوعی و شیمیایی عادت کرده اند، برخی افراد همچنان تمایل به استفاده ارگانیک، سالم و عاری از محصولات را دارند.مواد شیمیایی و شوینده ها از جمله این محصولات هستند. . .

این افراد علاقه مند به استفاده از فرآورده ها و شوینده های طبیعی و گیاهی هستند که فاقد مواد شیمیایی و مضر برای خود و طبیعت بوده و مواد اولیه آن مواد گیاهی خالص و طبیعی است.

پژوهشگران و پژوهشگران مرکز رشد و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با فعالیت دانش بنیان و فناورانه خود در “هسته فناوری ملیسا” صابونی گیاهی به نام صابون بادرنجبویه را از خالص و خالص تهیه و تولید کردند. مواد خام طبیعی خالص و روغن های گیاهی خالص. این صابون کاملا طبیعی بدون دخالت مواد شیمیایی در این مرکز با همکاری شکرانه حسنی کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی با گرایش گیاهان دارویی تولید می شود.

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت کننده مو

این تولید کننده صابون گیاهی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا به تشریح روند ساخت صابون گیاهی ملیسا پرداخت و اظهار داشت: با توجه به استقبال روزافزون مردم از محصولات ارگانیک و طبیعی و علاقه، تحصیلات و دانش اینجانب در زمینه داروهای گیاهی ، تولید محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی وارد این عرصه شده است.

مدیر فناوری هسته ملیسا تصریح کرد: صابون گیاهی ملیسا دست ساز از مواد اولیه طبیعی خالص و خالص و روغن های گیاهی خالص (زیتون، نارگیل، کنجد، کرچک، آفتابگردان، هسته انگور، زردچوبه و غیره) است که هیچ گونه عوارض جانبی برای پوست و پوست ندارد. بدن. فاقد اسانس های شیمیایی و مواد نگهدارنده است. این صابون با استفاده از روغن های گیاهی خالص و به روش نوین فرآوری سرد تهیه می شود و مراحل ساخت آن چهار تا شش هفته به طول می انجامد.

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت کننده مو

وی بیان کرد: در فرآیند سرد یا روش سرد ساخت صابون دست ساز از حرارت خارجی استفاده نمی شود. در فرآیند سرد، صابون 24-48 ساعت پس از قالب گیری آماده و برش می شود، سپس صابون از قالب خارج شده و برش داده می شود و حدود 4-6 هفته قبل از بسته بندی نهایی می گذارند تا استراحت کند.

حسنی درباره فواید ساخت صابون های گیاهی بر اساس دانش گفت: مصارف این صابون برای دست، صورت و بدن است و خاصیت ضد ریزش و تقویت کننده مو دارد. اگرچه زمان تولید طولانی حدود چهار تا شش هفته است. اما یکی از مزایای این روش این است که تمام خواص مواد مورد استفاده در تولید از جمله روغن ها و گیاهان دارویی را حفظ می کند و در حین تولید و حتی پس از مصرف زباله های مضر وارد طبیعت نمی کند.

صابون ساز «ملیسا» ادامه داد: یکی دیگر از مزایای تولید صابون با فرآیند سرد این است که با این روش می توانید هر نوع جزء صابونی را به سلیقه خود سفارشی کنید. می توانید مواد تازه مانند شیر و پوره میوه / سبزیجات را به صابون اضافه کنید. زیرا شما بر فرآیند صابون سازی کنترل دارید. قوام صابون فرآیند سرد را می توان با تکنیک ها و طرح های مختلف کنترل کرد و با وجود تکنیک های متنوع در این روش، بیشترین خلاقیت را می توان در صابون سازی به کار برد. قوام غلیظ می تواند مواد افزودنی سنگین تر را به خوبی در خمیر نگه دارد. صابون های سرد طبیعی تر در نظر گرفته می شوند.

فواید صابون “ملیسا”.

وی افزود: افراد دوست دارند از مواد شوینده حمام طبیعی و سالم استفاده کنند که مواد شیمیایی مضر نداشته باشند، به همین دلیل مواد اولیه استفاده شده در این صابون ها مواد خالص و طبیعی مانند روغن های سالم و گیاهی، پوره میوه و سبزیجات، عسل، ارگانیک، عصاره های گل و گیاه و انواع شیر (شیر الاغ، شیر شتر و شیر بز) که خواص درمانی بیشماری برای پوست دارند و به طبیعت آسیب نمی رسانند.

به گفته رئیس مرکز فناوری ملیسا، در بسیاری از کشورهای اروپایی استفاده از پاک‌کننده‌های شیمیایی پوست و مو منسوخ شده و محصولاتی مانند صابون، شامپو، لوسیون‌های گیاهی جایگزین آن‌ها می‌شود که روند پیری پوست را در طولانی مدت به تاخیر می‌اندازد.

تولید صابون گیاهی با خاصیت ضد ریزش و تقویت کننده مو

حسنی در خصوص مقایسه این محصول با محصولات مشابه گفت: به دلیل استفاده از روغن های گیاهی مرغوب داخلی در تولید و افزایش راندمان کیفی، این صابون قدرت رقابتی بالایی با محصولات مشابه دارد و اثر ضد ریزش دارد. و خواص تقویت کننده مو در صورت استقرار آزمایشگاه تولیدی-صنعتی در مساحتی حدود 300 متر مربع، 10 تا 15 نیروی انسانی با ظرفیت تولید سالانه بیش از 10 تن صابون به طور مستقیم به کار گرفته می شود.

به گزارش آنا، «هسته فناوری ملیسا» مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر نیز با محصول تولیدی در نمایشگاه عصرامید (مسجد تهران، خرداد 1401) حضور یافت. تکنولوژی صابون و لوازم آرایشی گیاهی و ارگانیک.

شکرانه حسنی تولید کننده صابون ملیسا به عنوان یکی از فناوران برگزیده استان خراسان رضوی برای حضور در رویداد عصر امید، همایش توانمندسازی فناوران سلامت در کلیسای آزاد واحد علوم پزشکی دانشگاه دعوت شد. تیر 1401) در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی.

مصاحبه: محمدحسن پیشداد

انتهای پیام/4121/4062/