استان ها

جزییاتی بیشتر از آتش سوزی دوباره جنگل‌های گچساران/

گیلونا / کهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و مدیر مدیریت بحران استانداری بویراحمد گفت: در حال حاضر دو فروند هواپیمای هوایی IRGC برای خاموش کردن جنگلهای گچساران در حال بهره برداری است.

وحید محمدی تبار در مصاحبه با گیلونا ، افزود: آتش سوزی در جنگل های گچساران به طور کامل خاموش نشده است و در حال حاضر دو فروند هواپیمای هوایی IRGC در عملیات آتش نشانی حضور دارند و تاکنون چندین نوع آن را انجام داده اند.

وی اظهار داشت: سپاه فتح استان های کهگیلویه و بویراحمد و تیپ 48 فتح استان حمایت خود را اعلام کرده اند.

کهگیلویه و مدیر مدیریت بحران فرمانداری بویراحمد گفت: طبق دستور فرماندار ، این عملیات تا زمانی که آتش سوزی در مناطق گناوه لری و Khonggeh Banar گچساران خاموش شود به طور کامل ادامه خواهد داشت. فرماندهی مدیریت بحران استان “

محمدی تبار اظهار داشت: دو بالگرد ارتش نیز آماده ارسال به منطقه استان همجوار هستند و هماهنگی های لازم انجام شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این ، نیروهای مردمی ، جوانان خودجوش و تیم ها و کلوپهای ورزشی شهرستان آمادگی خود را برای کمک به کنترل و خاموش کردن آتش اعلام کرده اند.

کهگیلویه و بویراحمد ، مدیر کل مدیریت بحران استان ، گفت: پیش بینی می شود اداره کل منابع طبیعی نظارت منطقه را تا 4 بعد از ظهر روز سه شنبه 26 ژوئن انجام دهد و نیروهایی را در میدان آتفا ساماندهی کند تا همه آنها را تأمین کند. امکانات و کارمندان دولت و سیستم به آنها اجازه داده اند تا در کنترل آتش سوزی ها مؤثرتر باشند.

به گزارش گیلونا ، تاکنون بیش از 200 هکتار مرتع و جنگل در گچساران سوزانده شده است. این آتش سوزی بعد از ظهر جمعه گذشته در جنگل های گچساران آغاز شد و تاکنون در چند مرحله مهار شده است ، اما به دلیل باد ، صخره و پوشش گیاهی متراکم ، این آتش سوزی دوباره احیا شده است.

انتهای پیام