استان ها

حریم و بستر تالاب بهشت معصومه تعیین می‌شود

گیلونا/قم معاون طبیعی محیط زیست استان قم با بیان اینکه تاکنون حد حریم و بستر تالاب‌های دریاچه نمک، مره، حوض سلطان و غدیر انجام شده است، گفت: تالاب بهشت معصومه نزدیک‌ترین تالاب به شهر قم و با کارکردهای ارزشمند است و حد حریم و بستر آن باید تعیین شود.

اسماعیل احمدی‌زاده در بازدید جمعی از کارشناسان دستگاه‌های اجرایی مرتبط از تالاب بهشت معصومه قم گفت: منابع آبی این تالاب، بسیار محدود و اندک بوده و باید با هماهنگی و برنامه‌ریزی درست، از آن مراقبت کنیم.

به گزارش گیلونا وبه نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، وی تخلیه هرگونه فاضلاب صنعتی به منابع آبی تالاب‌ها را ممنوع و جرم دانست و گفت: قطعاً با تمامی واحدهایی که بدون توجه و تعهد، فاضلاب صنعتی را در بستر رودخانه‌ها تخلیه می‌کنند، بر اساس ضوابط و قوانین به شدت برخورد خواهد شد.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان قم افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم برای بهبود وضعیت زیست محیطی این تالاب، پاکسازی و لایروبی مسیر منابع آبی تالاب است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در پایان با بیان اینکه تاکنون حد حریم و بستر تالاب‌های دریاچه نمک، مره، حوض سلطان و غدیر انجام شده است، تصریح کرد: تالاب بهشت معصومه نزدیک‌ترین تالاب به شهر قم و با کارکردهای ارزشمند است و حد حریم و بستر آن باید تعیین شود.

انتهای پیام