استان ها

حل و فصل شکایات در کلانتری ها به کاهش ورودی پرونده در دستگاه قضا کمک می کند

به گزارش خبرگزاری گیلونا از قزوین ؛ علی فولیان در جلسه مشترک قضایی و انتظامی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی ظهر پنجشنبه در دادگستری قزوین برگزار شد ، گفت: آیا.

وی افزود: به منظور تسهیل تجارت و ثمربخش شدن مأموریت ها ، انتظار می رود که از مأموریت های اجتماعی غافل نشوند و ما آمادگی اجرای برنامه های مشترک در این زمینه را داریم.

image_2021_10_14-13_40_19_718_4KX

فولیان گفت: از آنجا که ما در استان با جنایات گوناگونی روبرو هستیم ، انتظار می رود نیروی پلیس به همراه سایر نهادها ، از جمله قوه قضائیه و نهادهای فرهنگی و اجتماعی ، برنامه ای مدون برای ریشه یابی داشته باشند. آسیب و ارائه راه حل های عملی

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین یادآور شد: در سند تحول قوه قضائیه ، موضوع افشای قوه قضاییه در مرکز کار قرار دارد ، بنابراین ما باید در همه فعالیت ها از جمله مهارت های افراد از حداکثر استفاده را ببریم. پیشگیری ، شناسایی و جذب مجرمان

وی گفت: امنیت پایدار شعار مهمی است که تحقق آن بستگی به رویکرد پلیس و اقدامات پیشگیرانه به ویژه در جنایات خشونت آمیز و مکرر دارد که باید به پیشگیری اهمیت بیشتری داده شود.

فولیان گفت: “دستورالعمل هایی برای بررسی جنایتکاران حرفه ای اعلام شده است و از آنجا که 74 درصد از سارقان دستگیر شده دارای سابقه کیفی هستند ، بر اساس گزارش ناجا ، ما باید اطلاعات کاملی از همه کسانی که مرتکب جنایات جدی و خشونت آمیز هستند و سابقه دارند ، داشته باشیم.” .. و اجازه ندهید این افراد دوباره وارد جامعه شوند و به هنجارشکنی ادامه دهند.

وی گفت: پرهیز از رفتار جزیره ای و داشتن انسجام و هماهنگی در کار می تواند منجر به موفقیت در کسب و کار شود و همچنین آمادگی داریم در این زمینه در کنار پلیس باشیم.

پلیس 2

فولیان افزود: همانطور که ما نباید در دادگستری “دادخواست محور” داشته باشیم ، باید از “شکایت مرکزی” در پلیس فاصله بگیریم و در جمع آوری ابزارهای جنایی و ارائه اطلاعات به پلیس “فرقه ای” نباشیم. ارائه خدمات. به عنوان گروه های عمومی. ” و در مسائل دیگر جدی تر باشیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه استان قزوین گفت: ما تقاضا داریم کلانتری ها و پاسگاه ها سعی کنند با صلح و سازش به شکایات خاتمه داده و به پرونده منتهی نشوند و آنها را به قوه قضائیه ارجاع دهند.

وی افزود: گشت رضوی قابلیت خوبی است که می توانیم از آن بیشتر استفاده کنیم و در این بین نظارت بر اماکن عمومی مستعد جرم نیز توصیه می شود.

فولیان گفت: با اشراف کسب و کار پلیس ، باید تشخیص داد که نیروهای پلیس بهترین ، شجاع ترین و پاک ترین نیروهای استان قزوین هستند که با رویکرد جهادی به مردم خدمت می کنند.

حجت الاسلام فتح الله جباری ، رهبر عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان گفت: اینکه قوه قضائیه از حقوق مردم و بیت المال دفاع می کند بسیار گرانبها و ستودنی است.

image_2021_10_14-14_26_50_712_frX

وی گفت: گاهی اوقات پس از قتل ، به ویژه درگیری های قومی و قبیله ای ، ممکن است چند روز درگیری بین طرفین وجود داشته باشد ، بنابراین از پلیس می خواهیم در محل حضور داشته باشد تا از حوادث جلوگیری کند.

جباری بر نبود نیروهای پلیس در ماموریت ها تاکید کرد و افزود: در گذشته ما سالانه 9000 نفر را به خدمت گرفته بودیم تا بتوانند خروج سالانه 3000 سرباز را جبران کنند ، اما امروز این وضعیت به حداکثر 3000 سرباز رسیده است. برآورده نمی کند. نیازها “.