استان ها

دانشگاه ملی نهاوند صاحب خوابگاه می‌شود

گیلونا/ همدان سرپرست فرمانداری نهاوند گفت: دانشگاه ملی نهاوند دارای خوابگاه می شود و برای این منظور 7 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گزارش گیلونا، جعفر سلگی روز سه شنبه ۲۴ اسفندماه در جلسه شورای اداری شهرستان نهاوند که در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: آموزش عالی یکی از مهمترین زیرساخت های توسعه و توسعه فضاها است و آموزش عالی موجب توسعه خواهد شد. شهرها در جنبه های مختلف».

وی افزود: اخیرا با تلاش خود موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه آزاد نهاوند شده ایم و این خبر خوبی برای مردم شهرستان و توسعه نهاوند است.

سلگی افزود: کمبود خوابگاه دانشجویی یکی از مشکلات شهرستان و به ویژه دانشگاه ملی دخترانه نهاوند است که خوشبختانه با تلاش هایمان توانستیم مجوز خوابگاه و هفت میلیارد اعتبار برای دانشگاه بگیریم. تومان جذب شدند.»

وی ادامه داد: دانشکده پیراپزشکی نهاوند نیز در حال رفع کمبود خوابگاه است و به دنبال خرید خوابگاه 100 نفری برای این دانشکده هستیم.

سرپرست فرمانداری نهاوند با اشاره به اقدامات خوبی که طی سال 1400 در بخش های مختلف این شهرستان انجام شده است، گفت: امسال در بحث احیای واحدهای تولیدی راکد شهرستان، کشاورزی و صنایع تبدیلی. ، اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده است کسب و کارهای پایدار و جدید در شهرستان.

سلگی همچنین اقدامات انجام شده در حوزه صنعتی و معدنی شهرستان را قابل توجه دانست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کمبودی در زمینه اقلام تنظیم بازار در شهرستان نداریم، خاطرنشان کرد: با توجه به روزهای پایانی سال، اداره صمت و جهاد کشاورزی باید نظارت جدی تری بر بازار و قیمت داشته باشد. کنترل ها و بازرسی ها در ایام نوروز ادامه خواهد داشت.» داشته است.

سرپرست فرمانداری نهاوند یادآور شد: تمامی ادارات باید در ایام نوروز در حال انجام وظیفه باشند و سرپرست ادارات یا معاونت نیز مسئولیت داشته باشند و مراکز درمانی نیز آمادگی کامل برای ارائه خدمات به مردم داشته باشند.

سلگی تاکید کرد: امسال باید حداقل چهار داروخانه در ایام نوروز فعال باشد و خوشبختانه در این ایام پزشکان متخصص در مراکز درمانی حضور خواهند داشت.

وی در خاتمه گفت: امسال در اشتغال روستایی و تبصره ماده 16 100 درصد اعتبار با هماهنگی و حمایت بانک ها در نظر گرفته شده است اما در سال آینده انتظار مساعدت بیشتری از مدیران بانک ها داریم.

انتهای پیام/