استان ها

راه‌اندازی معدن مس اشتغال نهاوند را متحول می‌کند 

گیلونا/ همدان نماینده مردم نهاوند در شورای اسلامی گفت: راه اندازی معدن مس نهاوند شغل شهر را تغییر می دهد و در تلاش هستیم برای این معدن مجوز بگیریم.

به گزارش گیلونا، علیرضا شهبازی روز شنبه 24 مردادماه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان نهاوند که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: خلوص معدن مس نهاوند برتر است. معدن مس نهاوند کرمان و در صورت اخذ مجوز و راه اندازی این معدن در فاز اول برای 2000 نفر در شهرستان و در فاز دوم برای 8000 نفر اشتغال ایجاد می کند.

وی بیان کرد: خوشبختانه با تلاش های انجام شده پروژه کارخانه فرآوری دولومیت در شهرستان آغاز شده است و به دنبال احداث پروژه پتروشیمی نهاوند هستیم و با شروع پروژه پتروشیمی زمینه اشتغالزایی برای این شهرستان فراهم می شود. دو هزار نفر است و این پروژه ها تحول بزرگی در شهر نهاوند ایجاد می کند.

شهبازی ادامه داد: بازی های سیاسی در گذشته ضربه های زیادی به توسعه شهر وارد کرده و باعث عقب ماندگی نهاوند شده است و امروز از مدیران انتظار داریم که کنار نروند و اختلافات را برطرف نکنند تا مشکلات شهرستان حل شود.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه خطاب به مسئولان و اصحاب رسانه گفت: کاستی ها و کاستی های شهرستان باید انعکاس یابد و قطعا مشکلات و مصائب مردم در کم کاری ما مقصر است.

وی افزود: مشکلات خیابان های شهر از جمله محور فیروزان و نهاوند – کرمانشاه با جدیت در حال پیگیری و اجراست و چون در گذشته بدون اعتبار پروژه جاده نهاوند – گیان و سایر محورهای روستایی انجام می شود. تخریب شدند».

شهبازی یادآور شد: در بحث بیمارستان شهید قدوسی نهاوند همانطور که قبلاً گفتم یکی از ظلم هایی که در حق مروم نهاوند شده این است که بیمارستان ناتمام افتتاح نمی شد، امکان داشت همه امکانات فراهم شود اما متاسفانه به نهاوند آمدند و به دلیل تبلیغات، بیمارستان نیمه پخته افتتاح کردند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس در ادامه بر بودجه ناچیز کمیته برنامه ریزی تاکید کرد و گفت: با این اعتبارات اندک نمی توان پروژه های شهرستان را به عنوان نمونه بحران آب و آبیاری باغات و اراضی انجام داد. آب به بسیاری از باغ های شهر و حتی روستاها می رسد، کافی نیست و باغ های شهر خشک شده و مردم شکایت می کنند و جمع می شوند.

وی خاطرنشان کرد: از طریق ماده 56 176 میلیارد تومان اعتبار جذب سد گرین شده است و این پروژه مشکلی برای ادامه ندارد و می تواند بسیاری از بحران آب شهرستان را حل کند.

شهبازی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات اساسی شهرستان سیمان سازی آبراه ها و زمین های سنتی در حوزه کشاورزی است که به همین دلیل در سفر رئیس جمهور به استان از وزیر جهاد کشاورزی به عنوان نماینده دولت دعوت کردیم. نهاوند برای پیگیری این موضوعات.

وی افزود: من به خاطر شهر از مدیران استان گلایه دارم، به عنوان مثال مشکل معدن گرین دم به دلیل ساخت سد یک سال است که ادامه دارد اما خود مدیران استان اجازه نمی دهند. که معدن به طور موقت مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه گفت: از طریق بنیاد برکت و خیرین پیگیر مسائل آموزش و پرورش و مدارس شهرستان هستیم و خبرهای خوبی در راه است.

شهبازی بیان کرد: از تمامی وزارتخانه ها تسهیلات و اعتباراتی برای شهرستان دریافت کرده ایم و مدیران شهرستان نگران اندک بودن اعتبارات بودجه ای ادارات خود نباشند چرا که با تلاش، پیگیری و تعامل می توان اعتبارات مصوب بیشتری را جذب کرد. .

وی در خاتمه بیکاری جوانان تحصیلکرده را یکی از معضلات شهرستان دانست و تاکید کرد: از مردم و مدیران شهرستان می خواهم با تشویق سرمایه گذاران و رفع موانع پیش رو در ایجاد توسعه و اشتغال در شهرستان تلاش کنند. سرمایه گذاران . .

انتهای پیام