استان ها

رفع مشکلات محرومان به اندازه امنیت دریا برای سپاه اهمیت دارد

به گزارش خبرگزاری گیلونا ، سردار علیرضا تنگسیری در یک سفر یک روزه به شرق هرمزگان و ملاقات با مردم روستاهای “بهل” و “لیرا” جاسک ، گفت: “همانقدر که ایجاد امنیت در دریا برای نیروی دریایی سپاه مهم است ، حل مشکلات و نیازهای فقرا نیز افتخار بزرگی برای ما محسوب می شود و نگرانی جدی دارد.
سردار تنگسیری افزود: اگرچه توسعه مناطق محروم در وظایف اصلی نیروهای مسلح تعریف نشده است اما با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل سپاه ، ما افتخار می کنیم که با مردم شریف میهن اسلامی “.
وی اظهار داشت: رزمندگان نیروی دریایی سپاه برای حل مشکلات و دغدغه های رهبر معظم انقلاب برای حل مشکلات مناطق محروم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: به شعار امسال احترام بگذارید و برای اجرای این شعار از فرمانده کل سپاه پیروی کنید؛ با توکل به خدا ، ما به دنبال افزایش خدمات محرومیت زدایی از طریق بسیج دریایی و تسریع در ایجاد مشاغل و رفع موانع تولید و پشتیبانی هستیم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین به فرمانده پایگاه دریایی ناحیه 1 امامت دستور داد 10 کشتی صیادی را از طریق بسیج نیروی دریایی تحویل دهد تا برای افراد آسیب دیده از سیل در روستای لیرا جاسک در شرق هرمزگان شغل ایجاد کند.
تنگسیری افزود: برای رفع مشکلات آب جمعیت روستای لیرا جاسک ، آب به طور موقت از طریق یک مخزن سیار توزیع می شود. علاوه بر این ، همچنان به کمک های صادقانه به آسیب دیدگان سیل سال 1998 در جاسک کمک کرده و از تمام منابع و توانایی های پایگاه برای ارائه خدمات به فقرا در منطقه استفاده کنید.
فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: با پیگیری های انجام شده مهندسی نیرو و حمایت بنیاد مسکن هرمزگان ، در نیمه دوم سال جاری 29 واحد مسکونی برای قربانیان سیل در روستای لیرا جاسک ساخته می شود.
در فروردین ماه سال جاری بنا به درخواست صیادان روستای بهل جاسک ، نقشه های برج نور روشنایی و احداث جاده آسفالته توسط مهندسی نیروی دریایی سپاه برای این روستا در خردادماه این انجام شد سال ، سال و با حضور سردار تنگسیری به بهره برداری رسید.
گفتنی است در این جلسات عمومی رئیس شورای اسلامی روستای بهل و امام روستای لیرا به نمایندگی از اهالی این مناطق از خدمات رزمندگان نیروی دریایی سپاه تقدیر کردند.
شهر جاسک در 300 کیلومتری شرق بندرعباس ، مرکز استان هرمزگان واقع شده است.