استان ها

سیل “واکسن کرونا” سمت کشور سرازیر شده است

گیلونا / کرمانشاه وزیر بهداشت با اشاره به تلاش های بزرگ دولت 13 ساله در ارائه واکسن ، گفت: در حال حاضر موجی از واکسن های کرونا کشور را فرا گرفته است.

دکتر بهرام عین اللهی در جلسه امروز (16 سپتامبر) ستاد مدیریت و اقدامات مقابله با تاج در کرمانشاه بر نقش مهم واکسیناسیون در کنترل بیماری بیماری کرونا قلب تأکید کرد و افزود: این امر در جهان نشان داده شده و مقالات علمی نشان می دهد که واکسیناسیون نقش دارد. نقش مهمی در کنترل بیماری قلبی بیماری کرونا قلب دارد و ما باید تلاش کنیم تا روند واکسیناسیون در کشور را در اسرع وقت تسریع کنیم.

وی به تلاش های دولت سیزدهم در ارائه واکسن اشاره کرد و افزود: با پیگیری هایی که خود رئیس جمهور انجام داده و گفتگوهایی که با روسای جمهور کشورهای مختلف داشته و همچنین پیگیری های متعدد معاون اول رئیس جمهور ، خوشبختانه واکسن علیه تاج کشور را فرا گرفته است ».

عین اللهی با اشاره به جهش واردات و تولید واکسن در کشور ، گفت: امروزه واکسن های زیادی در کشور موجود است و همه استان ها باید روند واکسیناسیون را تسریع کنند.

وی افزود: هر دقیقه برای واکسیناسیون کرونا اهمیت دارد و باید تعداد مراکز و شیفت مراکز واکسیناسیون افزایش یابد.

وزیر بهداشت با تأکید بر ضرورت همکاری مردم در زمینه واکسیناسیون ، گفت: خوشبختانه با حضور واقعی مردم در این هفته ، ما توانستیم رکورد واکسیناسیون هفتگی در جهان را که در اختیار آلمان است ، بشکنیم.

وی افزود: در این هفته هفت میلیون و 900 هزار دوز واکسن تزریق شد که هنوز به پایان نرسیده است ، در حالی که رکورد هفتگی آلمان در این زمینه تزریق شش میلیون دوز واکسن بود.

عین اللهی افزود: اگر روند واکسیناسیون سرعت بیشتری بگیرد ، مطمئناً شاهد مرگ عزیزانمان و تکرار تلخ مرداد و شهریور نخواهیم بود.

ما باید به سمت قرنطینه هوشمند حرکت کنیم / در قرنطینه هوشمند ، محدودیت ها برداشته می شود

وی افزود: با واکسیناسیون همه گروه ها عملاً می توانیم به قرنطینه هوشمند برویم و در این شرایط همه محدودیت های رفت و آمد ، سفر ، زیارت و … برداشته می شود.

وی افزود: در قرنطینه هوشمند ، اقتصاد می تواند با قدرت کار کند و کارخانه ها و مراکز تولیدی می توانند آزادانه فعالیت کنند و نیازی به اعمال محدودیت نخواهد بود.

وزیر بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سپتامبر سال جاری ، گفت: “آموزش مجازی در زمینه های پزشکی کاربردی قابل اجرا نیست و دانشگاه ها باید به زودی شروع به کار شخصی کنند. تا جایی که ممکن است “.

وی افزود: دانشجویان پزشکی تأمین کننده سلامت آینده کشور هستند و باید آموزش آنها با دقت بیشتری دنبال شود.

عین اللهی با قدردانی از عملکرد مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا تصریح کرد: با وجود حملات زیادی که گروه پزشکی آن را گروهی خیرخواه می دانست ، فداکاری ها و ایثارگری های این گروه در روزهای مبارزه با کرونا بی اساس “. به

وی افزود: ما بیش از 100 شهید را برای سلامتی مردم تقدیم کرده ایم و همه پرسنل بهداشتی و درمانی به طور ایثارگرانه برای سلامت مردم تلاش می کنند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: امروز مدافعان سلامت به یک فرهنگ تبدیل شده اند و فداکاری های این گروه برای همیشه در تاریخ جاودانه خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از دانشگاه های “نوع یک” محسوب می شود / پس از راه اندازی پایگاه هوایی اورژانس پزشکی اورامانات

وزیر بهداشت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زمینه های مختلف تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه در بازدید ما از این دانشگاه و فعالیت های آن ، توسعه و رشد آن قابل ستایش است.

وی افزود: به نظر من دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تمام شاخص های دانشگاه های پزشکی نوع یک یک کشور را دارد و به نظر ما این دانشگاه یک دانشگاه نوع یک است و دیگر نباید آن را نوع دو دانست.

وزیر بهداشت گفت: ما قطعاً به این دانشگاه کمک کرده و فعالیت های آن را توسعه داده و اتمام پروژه های نیمه تمام آن را دنبال می کنیم.

عین اللهی با تاکید بر ضرورت ساخت بیمارستان روانسر و ثلاث باباجانی ، گفت: ایجاد پایگاه هوایی برای فوریت های پزشکی در منطقه اورامانات نیز از اولویت های کار ما برای استان خواهد بود.

انتهای پیام