استان ها

شرکت توزیع برق قزوین در عملکرد پاسخگویی بار حائز کسب رتبه برتر شد

به گزارش خبرگزاری قزوین آنلاین؛ سید محمد قافله باشی معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق قزوین با اشاره به رتبه این شرکت در اجرای برنامه های پاسخگویی به پیک بار در دهه 1400 گفت: بر اساس دستورالعمل ارزیابی عملکرد برنامه پاسخگویی به بار اعلام شده توسط شرکت توانیر به کل کشور، امتیاز عملکرد شرکت ها بر اساس 100 امتیاز و تقسیم 40 امتیاز برای رعایت سقف پیک اعلام و 60 امتیاز برای اجرای سهم برنامه های پاسخگویی به بار محاسبه شد.

معاون خدمات مشتریان گفت: با توجه به نیاز شبکه سراسری به اجرای بیش از سهمیه های اعلام شده برنامه های پاسخگویی بار، نقطه ای برای اجرای بیش از سهمیه نیز در نظر گرفته شد.

قافله باشی گفت: شرکت های توزیع انرژی سراسر کشور به 4 گروه تقسیم شده و عملکرد شرکت های گروه های مربوطه با یکدیگر مقایسه شد که کرمان، بوشهر، غرب مازندران و گلستان مقام اول را کسب کردند.

معاون فروش و خدمات مشترکین وزیر برق با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف برق افزود: به منظور اجرای صحیح مدیریت مصرف و دستیابی به اهداف کاهش مصرف برق، جابجایی بار در ساعات اوج مصرف و انعقاد تفاهم نامه با صنایع از جمله راهکارهای در دستور کار بود».

قفاله باشی گفت: به منظور هماهنگی و همکاری با صنایع، قطع کننده هایی با قابلیت برش از راه دور تهیه شده و صنایع نیز موظف به تهیه دستگاه ها و ابزارهای با راندمان بالا و کم مصرف شده اند. ، ما در بار پاسخ طبقه بندی شده ایم.

معاون خدمات مشترکین برق استان در خصوص مهمترین برنامه مدیریت مصرف برق در سال آینده گفت: اجرای هدفمند برنامه های پاسخگویی به بار به منظور کنترل نوسانات مصرف واجد شرایط و جلوگیری از خاموشی های غیرمترقبه از مهمترین اقدامات سال است.

48