استان ها

ضرورت مصرف بهینه سوخت توسط مشترکان /آمادگی ستاد بحران برای هرگونه امدادرسانی

گیلونا/مازندران مدیرکل مدیریت بحران مازندران با تاکید بر اینکه در رسانه ها در خصوص مصرف بهینه سوخت توسط مشترکین داخلی و صنعتی اطلاع رسانی گسترده ای صورت گرفته است، گفت: بر اساس دستور جلسه ستاد بحران، اقدامات لازم از سوی استانداران و استانداران انجام می شود. روسای فرماندهی پیشگیری، هماهنگی و عملیات بحران و این ستاد آمادگی لازم را برای هرگونه کمک در صورت بروز حادثه دارد.

حسینعلی محمدی در گفت وگو با گیلونا، با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر تقویت سامانه بارشی سرد و برودت هوا در استان تا پایان هفته جاری، اظهار کرد: بر اساس هشدار هواشناسی در سال جاری سرما را تجربه خواهیم کرد. کشور و مازندران تا پایان هفته جاری .

وی افزود: یخبندان، سیل در شهرهای غرب مازندران، پدیده مه و کاهش دید، لغزندگی معابر، ریزش سنگ و اختلال در تردد در ارتفاعات و محورهای کوهستانی، آسیب به سازه های کمتر مقاوم و بیلبوردهای تبلیغاتی از پیامدهای فعالیت این مرکز است. سامانه در مازندران

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با تاکید بر اینکه در رسانه ها در خصوص مصرف بهینه سوخت توسط مشترکین داخلی و صنعتی اطلاع رسانی گسترده ای صورت گرفته است، گفت: بر اساس دستور جلسه ستاد بحران، اقدامات لازم از سوی استانداران و استانداران انجام می شود. روسای فرماندهی پیشگیری، هماهنگی و عملیات بحران و این ستاد آمادگی لازم را برای هرگونه کمک در صورت بروز حادثه دارد.

این مسئول با تاکید بر اینکه در هوای سرد شاهد افزایش مصرف سیستم گرمایشی هستیم، گفت: مصرف بهینه گاز باید مورد توجه مردم و ادارات دولتی قرار گیرد تا استان دچار کمبود گاز و سوخت به ویژه گاز نشود.

محمدی به مسافران و رانندگان توصیه کرد: هموطنان در تردد شبانه در محورهای مواصلاتی استان به ویژه در ارتفاعات و مناطق کوهستانی از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و با نهایت احتیاط رانندگی کنند.

وی با بیان اینکه کوهنوردان و دوستداران طبیعت از ارتفاعات و تردد در مناطق کوهستانی، چادر زدن، اقامت در فضاهای باز خودداری کنند، تصریح کرد: لازم است شهرداران شهرهای مازندران نسبت به پاکسازی و لایروبی مسیرهای آب، مسیرهای آبی و … کانال جهت هدایت آب های سطحی جهت بازدید و انجام اقدامات لازم جهت تقویت تابلوها، تابلوهای تبلیغاتی.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران یادآور شد: باغداران برای جلوگیری از سرمازدگی باغات مرکبات به ویژه نهال های جوان و فرآورده های درختی اقدامات لازم را انجام دهند و تمامی دستگاه های امدادی و خدماتی نسبت به آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات برای هرگونه عملیات امداد و نجات اقدام کنند. و نجات، خدمات داشته باشد.

انتهای پیام