استان ها

طرح «سرباز ماهر» نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مناسب سربازان داشته است

گیلونا/ اردبیل
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: طرح «سرباز ماهر» با ارائه آموزش های تخصصی به سربازان، کمک به اشتغال و تسهیل ورود آنان به بازار کار، نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مناسب برای سربازان داشته است.

رضا قاسمیان در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: تلاش جهاد دانشگاهی برای اجرای موثر و موثر این طرح ملی در سطح استان قابل تقدیر است.

وی انجام استعدادیابی های لازم و غنی سازی دوره های آموزشی طرح سرباز ماهر را ضروری دانست و افزود: بازدید از سربازان در واحدهای تولیدی و خدماتی موفق می تواند به آنها کمک کند تا با فعالیت های مختلف آشنا شوند و نحوه شروع کار جدید و نحوه شروع کار را بیاموزند. آن را به آرامی و به درستی مدیریت کنید

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه حرفه آموزی یکی از مهم ترین نیازهای بازار کار امروز است و ابتدا افراد دارای مهارت و شایستگی جذب بازار کار می شوند، ادامه داد: نمی توانند به راحتی شغل مناسب پیدا کنند فعالیت پس از پایان خدمت.

قاسمیان بر ارتباط تنگاتنگ حافظان طرح سرباز ماهر با خانواده های سربازان آموزش دیده تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در اجرای این دوره های آموزشی باید به خانواده هایی که فرزندانشان به لطف نیروی ماهر به افراد توانمند و شایسته تبدیل شده اند، مشاوره های لازم ارائه شود. سرباز با حداقل حمایت مالی و معنوی آنها می تواند برای خود کسب و کاری راه بیندازد و به درآمد خانواده کمک کند و همچنین زندگی پایداری بسازد.

وی خواستار تداوم اجرای این طرح شد و افزود: متولیان امر اجرای طرح سرباز مجرب را در اولویت قرار داده و سایر آموزش های عملی را در اولویت قرار دهند.

ایجاد بستر لازم برای اشتغال و افزایش مهارت جوانان با طرح سربازان ماهر

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل در این دیدار از آموزش بیش از هفت هزار سرباز نیروهای مسلح استان در طرح سرباز مجرب خبر داد و افزود: اجرای این طرح با انعقاد قرارداد همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی اردبیل تاکنون سه مرحله برای 6704 سرباز در نیروی انتظامی، 236 سرباز در سپاه حضرت عباس (ع) و 254 سرباز در ارتش با موفقیت انجام شده است. توسط کارفرما تایید شده است.

مهران اوچی اردبیلی مدت دوره آموزشی طرح سرباز ماهر را هشتاد ساعت اعلام و بیان کرد: شرکت کنندگان در این طرح 48 ساعت آموزش مهارت های عمومی شغلی و 32 ساعت آموزش مهارت های زندگی عمومی را سپری می کنند و با کسب مدرک معتبر گواهی آموزش معتبر دریافت خواهند کرد. نکات لازم

وی گفت: مرحله سوم طرح سرباز ماهر در دهه 1400 انجام شد و در این مرحله 5 هزار و 714 نفر از سربازان وظیفه در پادگان شهید مدنی اصلاندوز و شهید بیگلری مشگین شهر از خدمات آموزش حضوری و پستی و آموزش حرفه ای بهره مند شدند.

اوچی اردبیلی از همکاری افسران تیپ 40 متحرک تهاجمی ارتش مستقر در اردبیل و سراب، نیروی انتظامی و سپاه حضرت عباس(ع) در اجرای بهینه طرح سرباز ماهر تقدیر کرد و گفت: این طرح بستر مورد نیاز را فراهم می کند. ایجاد اشتغال و افزایش توانمندسازی جوانان را فراهم می کند.

انتهای پیام/