استان ها

طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در ایلام اجرا می شود

طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مقطع ابتدایی در ایلام اجرا می شود

مدیر کل آموزش و پرورش ایلام با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مقطع ابتدایی ایلام گفت: برای اجرای این طرح 16 پایگاه در استان ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری گیلونا ایلام؛علی درویشی گفت: این طرح هر ساله در فصل تابستان اجرا می شود اما برای اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی آینده، زمان اجرای آن تغییر و به تعویق افتاد. تا ژانویه

وی افزود: روند اجرای این طرح در رویکرد جدید کاملا الکترونیکی است که از اول دی ماه آغاز و تا پایان اسفدماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام با بیان اینکه این طرح در سه پایگاه در مرکز استان انجام می شود از والدین نوآموزان خواست در مهلت تعیین شده در بدو ورود به دبستان نسبت به سنجش فرزندان خود اقدام کنند.

درویشی گفت: فرآیند سنجش در این پایگاه ها برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانشجویان جدیدالورود شامل سنجش بینایی، شنوایی، مراقبت های بهداشتی، ارزیابی های پزشکی و بررسی آمادگی تحصیلی و روانی دانشجویان جدیدالورود خواهد بود.

وی تاکید کرد: در صورت مشکوک شدن نوآموزان در این مرحله به مرحله تخصصی هدایت می شوند در غیر این صورت از این پایگاه ها برگه تایید سنجش برای ثبت نام قطعی در مدرسه را دریافت می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش ایلام افزود: ثبت نام نوآموزان از طریق مربیان مهدکودک و یا اولیا امکان پذیر است و این طرح در تابستان سال آینده اجرا نمی شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه به آن رای دهید و رای مخالف