استان ها

فضای مجازی یک ابزار موثر برای کسب درآمد پایدار است / محدود کرن فضای مجازی منطقی نیست

به گزارش خبرگزاری گیلونا از قزوین؛ مصطفی مافی در اولین جلسه کارگروه پیشگیری از وقوع جرم فضای مجازی که روز دوشنبه در دادگاه قزوین برگزار شد، گفت: نباید تلاش کنیم فضا را محدود کنیم، بلکه باید استفاده بهتر و مطلوب‌تر از فضای مجازی را فراهم کنیم. این فرصت با ابزارهای نظارتی است.” /.

وی افزود: امروزه کسب و کار فضای مجازی یک فرصت ارزشمند و ابزاری موثر و ضروری است که می تواند به کسب درآمد پایدار کمک کند و ما نیز باید از این فرصت بهره مند شویم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآور شد: نماد الکترونیکی می تواند یک قابلیت و ویژگی برای کسب و کارها باشد تا مردم با امنیت بیشتری از خدمات فعالان این حوزه استفاده کنند اما باید اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار دهیم تا دسترسی داشته باشند. این مراکز تسهیلات برای شهروندان

7777777

مافی گفت: مغازه ها و شرکت هایی که می خواهند در فضای مجازی فعالیت کنند باید نماد الکترونیکی داشته باشند و اصالت آن را بدانند و آموزش های لازم را در این باره ببینند تا این مجوز بتواند به کارایی و اعتماد عمومی آنها کمک کند.

وی گفت: در دنیای امروز در بسیاری از کشورها در کمتر از 4 ساعت مجوز قانونی در فضای مجازی صادر می شود اما باید دید که این بستر در کشور ما هم وجود دارد یا فقط به فکر ایجاد محدودیت هستیم.

پارک علم و فناوری از تولید محتوا حمایت می کند

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: آماده حمایت و همکاری با فعالان این حوزه در تولید محتوا هستیم و فضا و امکانات لازم در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

وی گفت: آمادگی داریم برای جلوگیری از ایجاد اختلال در این صنعت، درخواست جذب افراد مستعد در تولید محتوا کنیم.

مافی گفت: سیاست گذاری در فضای مجازی یک کار پیچیده و فنی است و پارک علم و فناوری آمادگی دارد در این زمینه نیز همکاری کند.