استان ها

فعالیت سامانه بارشی در گلستان/ دمای هوا ۱۴ درجه‌ کاهش می‌یابد

گیلونا/ گلستان مدیرکل هواشناسی استان گلستان از کاهش دمای هوا از 12 به 14 درجه در پی فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داد.

نوربخش داداشی در گفت وگو با خبرنگار گیلونا، با اشاره به هشدار هواشناسی در سطح زرد، گفت: دیروز و امروز جوی نسبتاً پایدار با افزایش محسوس دما در استان گلستان حاکم بود که با شروع به تدریج تغییر کرده است. فعالیت ناپایدار سیستم از پایان روز باعث افزایش دما، بارش و پوشش ابر می شود.

وی با اشاره به اینکه در اثر فعالیت این سامانه جوی ناپایدار، افت 12 تا 14 درجه ای دمای هوا در استان گلستان دور از انتظار نیست، افزود: علاوه بر این پدیده مه غلیظ، وزش باد نسبتا شدید و رگبار باران نیز وجود دارد. و به دلیل فعالیت این سامانه بارشی امکان رعد و برق وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان از خروج این سامانه جوی ناپایدار از استان گلستان در شامگاه یکشنبه خبر داد و گفت: این سامانه جوی ناپایدار موجب آبگرفتگی برخی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه و رعد و برق می شود.

داداشی از مردم گلستان خواست در زمان فعالیت این سامانه جوی ناپایدار از تردد و اقامت در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند و خاطرنشان کرد: مردم در تردد در جاده ها به ویژه جاده های کوهستانی و هنگام چرای دام احتیاط لازم را رعایت کنند و از فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند. .
انتهای پیام