استان ها

فلسفه هیئت معرفت‌افزایی است/ هیئت‌ها از منبر دور نشوند

گیلونا / لرستان دکترای علوم و حدیث با بیان اینکه فلسفه شورا افزایش دانش است ، گفت: شوراها نباید از منبر دوری کنند.

سیدعلی موسوی در گفت وگو با گیلونا ، با تسلیت عزاداری سید و سالار شهیدان ، گفت: در بسیاری از روایات ما بر عزاداری محرم تا حدی تأکید شده است که امام جعفر صادق (ع) نیز دستور داده است فاجعه کربلا را در خانه اش ذکر کنید تا زنده بماند. ” از قیام عاشورا حمایت کنید.

وی با تأکید بر اینکه عزاداری دارای هدفی است و به صورت هدفمند صورت می گیرد ، ادامه داد: فلسفه مراسم عزاداری روزه این است که ما رنگ اهل بیت را به خود بگیریم و به تعبیری عزاداری باید ما را به اهل بیت نزدیک کند. -بیت. شیوه زندگی و شیوه زندگی آنها الگویی است که ما باید تعیین کنیم.

موسوی با بیان اینکه بدون شک همه چیز خوب و مثبت دارای آسیب ها و چالش هایی است و این امری طبیعی است ، ادامه داد: مشاوره ، عزاداری و نوحه سرایی نیز آسیب ها و چالش هایی دارد که باید شناسایی شوند و برای رفع آنها مقابله شود. این آسیب ها و چالش ها.

دکتر علوم قرآنی در ادامه گفت: به طور کلی برخی از اشعار و مداحی ها دارای مفاهیم ناپسند است و فلسفه حماسی حسینی را منتقل نمی کند و تأکید کرد که در دعاها نباید روایت شود ، زیرا عاشورا و عظمت و فلسفه قیام از امام حسین (ع) باید درست و صحیح و با اشاره به حریف گفت.

ارزیاب هیئت العباس لرستانی که در پایتخت زندگی می کند ، گفت که بررسی آسیب ها و چالش های ستایش نیازمند عزم جدی اعضای هیئت های مذهبی است و تاکید کرد که هیئت های امروز ما باید دانش محور باشند. پای منبر بنشینید و دانش خود را افزایش دهید.

این جانباز مداح لرستانی خاطرنشان کرد: عزاداری باید به معارف اهل بیت برود و اشعار مورد استفاده مداحان شاعرانه و معنادار باشد ، زیرا مداحی مداحی باید حماسه عاشورا را منتقل کند.

وی با اشاره به فلسفه گریه بر امام حسین (ع) مشاهده کرد: در حدیثی از امام رضا (ع) آمده است که گریه مکروه است مگر گریه بر حسین (ع)؛ این در حالی است که ما برای امام حسین (ع) عزاداری می کنیم نه از روی احساسات ، بلکه به این معنی است که برخی از مردم اجازه نداده اند که جامعه به عدالت برسد. گریه بر حسین (ع) به این دلیل است که برخی از مردم اجازه نداده اند حکومت علوی در جامعه گسترش یابد. به عبارت دیگر ، گریه و عزاداری برای امام حسین (ع) نه تنها بیانگر احساسات شخصی و دلتنگی امام حسین (ع) است بلکه فرهنگ عاشورا را نیز منتقل می کند.

موسوی با بیان اینکه توصیه و شورا باید در زندگی دنیوی ما م beثر باشد و ما را به آموزه های اهل بیت نزدیک کند ، بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط هیئت های مذهبی تأکید کرد و گفت: در پاسخ باید گفت که مذهبی هیئت ها رعایت پروتکل های بهداشتی را حق بشر می دانند.

دکتر علوم قرآنی با بیان اینکه شرایط تاج همه هیئت های مذهبی را ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد تاج کرده است ، ادامه داد: هیئت های مذهبی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی حساس هستند و آن را یک حقوق بشر. “

ستایش هیئت لرستانی عباس لرستان مقیم پایتخت با اشاره به فعالیت های هیئت لرستان دل لرستان لرستان افزود: با توجه به شرایط تاج و استقبال بی نظیر مردم عزاداری برگزار نمی شود. امسال در ملاء عام. “

وی با بیان اینکه حضور عمومی مردم در مراسم تشییع جنازه عاشقان العباس لرستانی در پایتخت در شرایط کنونی کشور و شیوع ویروس کرونا نیاز به یک فضای باز و یک منطقه باز دارد ، خاطرنشان کرد: تأکید می کند که رعایت پروتکل های بهداشتی حق مردم

موسوی در ادامه گفت دماسنج ، مواد ضدعفونی کننده و ماسک صورت بین عزاداران در هیئت عزاداری عشاق العباس در لرستان ، پایتخت کشور توزیع می شود.

انتهای پیام