استان ها

لایحه بودجه1401 شهرداری قزوین تقدیم شورا شد

به گزارش خبرگزاری قزوین آنلاین؛ مهدی صباغی شهردار قزوین در جلسه ارائه بودجه شهرداری به شورای اسلامی شهر گفت: لایحه بودجه سال 1401 بر اساس سند چشم انداز ارشاد، برنامه پنج ساله دوم و بالادستی تدوین شد. اسناد و قانون مجلس شورای اسلامی.

وی افزود: سال آینده نیازمند کار جدی و تحول آفرین هستیم و باید بتوانیم تمام کاستی های گذشته را برطرف کنیم.

شهردار قزوین با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در تبیین بودجه گفت: بودجه شهرداری در دو بخش بصیرت و دانش به شورای اسلامی شهر ارائه می شود که بخش اول بصیرت و نگرش خواهد بود. بودجه و بخش دوم دانش و علم خواهد بود.

وی افزود: رویکرد جدی ما استفاده از همه ظرفیت ها برای درآمدزایی است، بنابراین باید رویکرد درآمدزایی داشته باشیم؛ در این راستا از ارائه دهندگان خدمات درآمدزایی توسعه پایدار کمک گرفته ایم.

صباغی گفت: دومین موضوع مهم تکمیل پروژه های نیمه کاره تا پایان سال 1401 است و اولویت بعدی پرداخت بدهی به پیمانکاران و بدهی ها و وام های بانکی است.

شهردار قزوین همچنین افزود: برای پاسخگویی سریع به شهروندان، حریم شهرداری جدید ایجاد کرده ایم زیرا در یکی از مناطق شاهد افزایش تورم نیروی کار بوده ایم و با توجه به اینکه مساحت نسبت به دو منطقه دیگر بزرگتر است، حروف و مجوزهای کسب شده منطقه 4 به منظور تسهیل پاسخگویی و استفاده بهینه از نیروی انسانی تأسیس شد.

شهردار قزوین ادامه داد: ما نیز متعهد به اجرای فرآیند هوشمندسازی هستیم، این یکی از اولویت های اصلی ما در سال آینده است و 57 پروژه هوشمندسازی طراحی کرده ایم و در این راستا تصمیم داریم پیام شهر را منتشر نکنیم زیرا امروز باید وارد فضای مجازی شود.» در اینجا ما می رویم.

وی تاکید کرد: نگرش ویژه به بازآفرینی شهری در مناطق محروم بخشی دیگر از اولویت های ماست چرا که بسیاری از انقلاب به مردم این مناطق از جمله هادی آباد، مهناز و شهید انصاری گره خورده است.

صباغی با بیان اینکه بودجه 1401 را با 59 درصد افزایش نسبت به سال گذشته تهیه کرده ایم و مبلغ آن 2020 میلیارد تومان است، افزود: 950 میلیارد تومان افزایش 54 درصدی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در واگذاری دارایی ها و در فروش زمین و املاک با افزایش 67 درصدی، 1014 میلیارد تومان برآورد شده است، همچنین واگذاری دارایی های مالی و اوراق بهادار با افزایش 22 درصدی که در سال 56 برآورد شده است. میلیارد تومان

صباغی به هزینه های جاری نیز اشاره کرد و گفت: 700 میلیارد تومان در هزینه های جاری با 67 درصد افزایش نسبت به بودجه جاری در نظر گرفته شد.

وی افزود: در بخش سرمایه و ساختمان با افزایش 57 درصدی 1120 میلیارد تومان، در بخش بدهی با 43 درصد افزایش حدود 200 میلیارد تومان و تلاش کردیم بودجه واقعی باشد اما در این بخش یکپارچه شده و می تواند افزایش یابد. .

شهردار قزوین یادآور شد: بودجه بازنشستگی کارکنان را دو برابر کردیم، مسائل آموزشی را نیز ارتقا دادیم، در این بین 6 ماموریت در بخش پروژه های عمرانی در اولویت قرار گرفت و بیشترین رشد در حوزه خدمات مدیریت شهری است که 131 درصد رشد داشته است.

صباغی گفت: تکمیل ساختمان شهرداری نیز اولویت ما است زیرا مدیریت ما پراکنده است و دسترسی به مدیران تسهیل نمی شود و باید در املاک صرفه جویی کنیم.

وی تاکید کرد: در حوزه ماموریت های فرهنگی و اجتماعی 84 درصد و در حوزه حمل و نقل و ترافیک 56 درصد افزایش داشته ایم.

شهردار قزوین افزود: 50 پروژه بلندمدت و مدیریتی داریم که نیاز به تامین اعتبار داریم.

شهردار قزوین با بیان اینکه اولویت بندی و هدفمندی بودجه به نیازهای اولیه شهر برای تخصیص بهینه هزینه ها است، گفت: تنوع بخشی به منابع پایدار، صرفه جویی در هزینه های عمومی و مدیریت شهری، اولویت بندی و جهت گیری بودجه به سمت نیاز به مدیران شهری در جهت تخصیص بهینه منابع و تاکید مدیریت شهری بر تکمیل پروژه های زیربنایی و محصولات نیمه تمام و اولویت از فرصت های بودجه سال آینده دارد.

48