استان ها

لزوم افزایش ناجیان غریق و پرداخت معوقات آنان

گیلونا/ مازندران فرماندار نوشهر با اشاره به نزدیک شدن به 15 اردیبهشت ماه و زمان بازگشایی پروژه های دریایی مازندران گفت: با توجه به وجود چندین منطقه پرخطر در حاشیه سواحل شهرستان، تعداد ناجیان غریق پیش بینی می شود. افزایش یابد.و عملی خواهد بود.

سعید یزدانی در جلسه بررسی طرح دریایی نوشهر با اشاره به نزدیک شدن به 15 اردیبهشت ماه زمان بازگشایی طرح های دریایی، اظهار کرد: این شهرستان دارای طرح دریایی در منطقه سیترا و سی سنگان است و از آنجایی که سیترا مقصد گردشگری است. ، باید ایمن باشد.

یزدانی با اشاره به تعداد غرق‌شدگان منطقه سیترا در سال‌های اخیر گفت: بیشتر غرق‌شدگانی که در خارج از پروژه رخ داده، افراد بومی بوده‌اند که به دلیل اعتماد به نفس وارد دریا شده‌اند و نتوانسته‌اند خود را نجات دهند.

فرماندار نوشهر به 50 نقطه پرخطر در طول 50 کیلومتری سواحل نوشهر اشاره کرد و افزود: با توجه به پاکسازی سواحل و افزایش تعداد نقاط پرخطر باید ناجیان غریق بیشتری برای این مسیر تعیین شود. و امدادگران سال های گذشته کافی نیستند.»

یزدانی به معوقه بودن دستمزد ناجیان غریق از سال های گذشته اشاره کرد و آن را مهمترین چالش برشمرد و ادامه داد: طی جلساتی که با معاون سیاسی و امنیتی استانداری داشتیم عنوان شد که این افراد تا زمانی که ناجیان غریق نمی توانند کار کنند. “معوقات را پرداخت کنید.

وی از شهرداری و مجریان طرح سی سنگان خواست تا در تاریخ 10 اردیبهشت برای شناسایی این طرح برای بانوان و آقایان و همچنین اماکن فرهنگی و پلیسی وارد عمل شوند.

فرماندار نوشهر ابراز امیدواری کرد که با ورود نیروهای انتظامی برای جلوگیری از ورود مردم به دریا در مکان های غیرمجاز و در مواقع طوفانی بودن دریا، آمار غرق شدگان کاهش یابد.

یزدانی بر نظارت کافی ناجیان غریق تاکید کرد و گفت: برخی از امدادگران در زمان حادثه عکس العمل لازم و به موقع را ندارند، بنابراین باید نظارت کافی از سوی اداره ورزش و جوانان که پاسخگوی سوال است، وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در هر 120 متر باید یک ناجی غریق وجود داشته باشد در حالی که با این تعداد ناجی و طول ساحل نوشهر به ازای هر کیلومتر یک ناجی غریق وجود دارد که کافی نیست.

فرماندار نوشهر با تشریح خطرات متعددی که موتورسیکلت ها و چهارچرخ سواران برای مردم و گردشگران حاضر در ساحل دارند، تصریح کرد: پیش از این چهارچرخه ها و موتورسواران حوادث مختلفی رخ داده است که نیاز به ساماندهی موتورسیکلت و سواری دارد. شورا. یک مسیر خاص

یزدانی ضمن قدردانی از حمایت های خوب نیروی دریایی نوشهر و اختصاص جت اسکی برای نجات جان غرق شدگان گفت: مینی جت امکان نجات جان چهار نفر را در صورت بروز حادثه فراهم می کند. بنابراین یکی از نیازهای شهر است».

انتهای پیام/