استان ها

مادران شهدا از جنس نور، مقاومت و صبر؛ بهترین الگوی نسل جوان هستند

در آیین تکریم مادران زهرایی به میزبانی منطقه۱۴ مطرح شد:

مادران شهدا از جنس نور، مقاومت و صبر؛ بهترین الگوی نسل جوان هستند

همایش «مادران زهرایی» دارالمومنین تهران در آستانه ولادت فاطمه زهرا (س) و روز مادر با هدف گرامیداشت یاد و نام شهدا و ارج نهادن به مقام والای مادران شهید میهن اسلامی به میزبانی منطقه ۱۴ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور بانوان در مراسم تکریم و ادای احترام به بیش از  ۴۰۰ مادر شهید دارالمومنین تهران  با یادی از سردار بزرگ ایران و مسلمانان سردار سلیمانی و اینکه شهید سلیمانی برای همیشه تاریخ زنده است گفت: این سردار بزرگ و همه شهیدان الگوی رفتاری، دینی، اخلاقی، منش و ولایت مداری و بصیرت برای همه دوران‌ها و آیندگان هستند.

وی با ارج نهادن به مقام مادران شهدا که فرزندان عزیز خود را برای دفاع از مردم و میهن راهی جبهه کردند، اظهار داشت: قدر دلها، ایمان و توکل شما مادران شهدا را که  مقاوم و صبور ایستاده اند و فریاد حسبنا الله و نعم‌ الوکیل سرداده اند، می دانیم .

خزعلی افزود: مدران شهدا نمونه کامل تاثیر گذاری هستند و ما برنامه هایی را برای بانوان تاثیر گذار در حوزه های مختلف خواهیم داشت.

خدمت به مادران شهدا خدمت به خداست

امیر یزدی شهردار منطقه ۱۴ در حاشیه این مراسم با بیان اینکه خدمت به مادران شهدا که پسرانشان را برای دفاع از این خاک و میهن به جبهه فرستادند و شاید اگر آنها نبودند، امروز زیر سایه پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی نبودیم، افتخاری بزرگ است، گفت: تكريم و تعظيم از مقام شامخ مادران شهدا يك وظيفه و ضرورت غير قابل انكار است.

شهردار منطقه ۱۴ ضمن گپ و گفت صمیمانه با مادران شهدا و تاکید بر اینکه مادران و همسران شهدا، الگوی صبر، مقاومت و ایستادگی بوده و یادگاران گهرباری هستند، خاطر نشان کرد: جایگاه مادران شهید جایگاه ارزشمندی است و خدمت و احترام به این مادران آسمانی در حقیقت خدمت به خداست.

همایش مادران شهدای منطقه با حضور خادمان امام رضایی و با حال و هوای خاص و اشکان مادرانه برای دعا درحق جوانان و میهن سرافراز ایران متبرک تر شد.

اجرای مراسم عقد زوج جوان دارالمومنین تهران در جمع و با دعای این مادران زهرایی از دیگر بخش های این مراسم آئینی بود .

گفتنی است؛ این مراسم با حضور فرمانده هان سپاه، ارتش، بسیج، رئیس بنیاد شهید، رئیس خدمات شهری شهرداری تهران، مدیرکل اداره حراست شهرداری تهران، حجت الاسلام برمایی، جمعی از روحانیون و مدیران شهری منطقه ۱۴ با تجلیل و اهدای گل به مادران شهدا به پایان یافت.