استان ها

مسئولان صدای تولیدکننده و صادرکننده را بشنوند/ ارز را تک نرخی و موانع را بردارید

به گزارش خبرگزاری گیلونا قزوین؛ مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر ، اعضای اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین ، عصر پنجشنبه با حضور حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی ، رهبر موقت نماز جمعه تهران ، هدایت الله جمالی پور ، فرماندار ، لطف الله سیاهکلی ، روح الله عباسپور و راجب رحمانی ، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ، عیسی قبادی معاون اقتصادی استاندار ، مهدی عبدیان رئیس اتحادیه صادرکنندگان ، افضلی رئیس سازمان صمت ، خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ، احمدپور فرماندار و حجت الاسلام حسینی میرامینی ، روز جمعه ، امام آبیک و جمعی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان شرکت صنعت پلاست آبیار در شهر صنعتی خزر قزوین برگزار شد.

مجید سعیدیان ، مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در این مراسم با اشاره به مشکلات فراوان در روند تولید گفت: “باید تشخیص داد که شرایط مناسب نیست و صادرکنندگان و تولیدکنندگان با چالش هایی روبرو هستند و ما قادر به ادامه کار نیستیم. بدون عشق به میهن و مردم “.

جشن 44

سعیدیان افزود: ما به عنوان یک ایرانی وقتی می بینیم کشور با مشکلات مالی روبرو است سعی می کنیم با پول به سیستم خدمت کنیم اما متأسفانه عزم جدی برای حل مشکلات تولیدکنندگان وجود ندارد.

وی اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان صدای تولید کننده را بشنوند و از ایده های ارائه شده توسط کارآفرینان برای حل مشکلات استفاده کنند.

سعیدیان افزود: ما باید رأی بدهیم و به خود ایمان داشته باشیم و دولت نیز باید به ما اعتقاد داشته باشد که با تهدید می توانیم فرصت ایجاد کنیم و صادرات را افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت فولاد تاکستان خرمدشت تامین مواد اولیه و قطعی برق را چالش برانگیز دانست و یادآور شد: قطعی برق در صنعت می تواند صدمات زیادی به تولید وارد کند و ما باید با برنامه ریزی مدون در این مسیر حرکت کنیم.

وی گفت: در صنعت فولاد سالانه 30 میلیون تن تولید می كنیم كه می توانیم تا 20 میلیون تن صادر كنیم اما هنگام صادرات مواد اولیه با چالش هایی روبرو هستیم.

سعیدیان افزود: در کشورهای دیگر تعرفه ای برای واردات مواد اولیه وجود ندارد اما تعرفه های بسته برای فولاد وجود دارد که به تولیدکننده داخلی آسیب می رساند و ما نمی توانیم مواد اولیه را تأمین کنیم زیرا به راحتی صادر می شود.

وی اظهار داشت: مسئله ارز حاصل از صادرات از دیگر مشکلات جدی ما در بخش صادرات است و در شرایطی که در تهیه مواد اولیه و صادرات محصولات مشکل داریم ، زمانی که باید ارز به دولت بدهیم ، برای ما 20 هزار تومان محاسبه شده است. ” در حالی که ما مواد اولیه را با قیمت 24000 دلار خریداری می کنیم.

این صادرکننده یادآور شد: منطقی نیست که من هم محصول را صادر کنم و هم ارز را وارد کنم و سپس آن ارز را به دولت بدهم و این ظلم است زیرا ما ارز را به خارج نمی بریم.

وی اظهار داشت: عدم ثبات قیمت دلار مشکل دیگری است و از رئیس جمهور جدید می خواهیم با مشاوره تخصصی برای مدت چهار سال قیمت ارز تعیین کند تا بازرگان و صادر کننده بتوانند با یک ارز.

ا

جعفرزاده ، صادرکننده نمونه دیگر در استان گفت: فشار تحریم های ظالمانه باعث شده خدمات دولتی کمتر دیده شود و آسیب جدی ببینیم.

وی افزود: “امیدواریم که مشکلات تولید و اقتصاد کشور با اتحاد سه قوه با سرعت بیشتری حل شود”.

جعفرزاده گفت: در کشوری مانند امارات متحده عربی بیش از 40 سال است که نرخ دلار ثابت است و تورم کمتر از دو درصد است و ما در ایران خوشحال هستیم که تورم 50. درصد نبوده است.

مدیر عامل شرکت تالاچین گفت: تولید کننده چاره ای ندارد و در روند تصمیم گیری دخیل نیست و موانع زیادی در راه تولید وجود دارد که انتظار داریم تولید کننده دست و پایش را باز کند تا بتوانیم حمایت کنیم دولت و کمک به اشغال “.

22222222

وی گفت: “اگر صادرات به میلیاردها دلار می رسید ، این بخش خصوصی بود و اگر اختیارات بیشتری به استان ها داده می شد ، می توانستیم مشکلات را سریعتر حل کنیم.”

بدین ترتیب به 23 صادرکننده قهرمان از استان جایزه اهدا شد.