استان ها

مشارکت ۴۳ انجمن علمی پژوهشی در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی

فرحناز مولوی در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از مشهد، با اشاره به هسته های فناورانه دانشگاه آزاد خراسان رضوی، گفت: از 55 هسته فناورانه موجود در واحدهای دانشگاهی استان، 21 هسته فناورانه در واحدهای دانشگاهی استان وجود دارد. هسته های فناورانه در واحد مشهد و 22 شرکت از 50 شرکت فناور این شرکت تشکیل شده است. دانشگاه آزاد مشهد ایجاد شده. (ادامه مطلب)

وی در خصوص استارت آپ ها گفت: از 27 استارت آپ واحدهای دانشگاهی استان خراسان رضوی، هشت استارت آپ توسط واحد مشهد اعزام شده اند و از هفت اثر منتخب صنایع خلاق استان خراسان رضوی، دو استارت آپ به واحد مرتبط هستند. مشهد و دارای پنج زیرساخت ایجاد شده در استان، زیرساختی توسط دانشگاه آزاد مشهد ایجاد شده است.

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد مشهد افزود: مشهد یکی از پنج درخواست شبکه تعمیرات را در استان خراسان رضوی ارسال کرد و تاکنون از 45 پوستر تبلیغاتی منتشر شده در استان خراسان رضوی، 24 پوستر در مشهد و در کلیه واحدهای دانشگاه آزاد استان خراسان رضوی با حضور 59 قاضی به قضاوت رسیدگی خواهند پرداخت.

یکی از کارکنان رویداد فاز دوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد خراسان رضوی و مشهد نیز از راه اندازی 10 کارگروه تخصصی در واحد مشهد خبر داد و گفت: هشت نشست تخصصی در استان برگزار و 6 فیلم برای تبیین موضوع تهیه شد. مرحله دوم رویداد و سایت اختصاصی در شعبه و شبکه های اجتماعی طراحی شده است.

مولوی خاطرنشان کرد: 19 گروه پژوهشی فعال در دانشگاه آزاد مشهد ایجاد شده و 16 گروه پژوهشی درخواست راه اندازی ارسال کرده اند که از این تعداد 12 مورد مربوط به واحد مشهد و 32 مورد از 56 درخواست راه اندازی پژوهشگاه در استان از واحد دانشگاهی است. مشهد.

وی مشارکت دانشجویان، تشکل های دانشجویی و اساتید در رویداد مرحله دوم را مثبت ارزیابی کرد و تصریح کرد: شرکت دانشجویان در رویداد سراسری مرحله دوم دانشگاه آزاد از سطح بالایی برخوردار است؛ از آنجایی که 43 انجمن علمی و پژوهشی در این رویداد شرکت کردند. تحقق فاز دوم رویداد و تاکنون 26 ایده منتخب از دانشجویان ارائه شده است و مشارکت اساتید در حد انتظار است که این مشارکت فعال به دلیل اطلاع رسانی مطلوب این رویداد است.

یکی از اهداف برگزاری مرحله دوم این رویداد، استفاده از ظرفیت های صنعت و نهادهای برون سازمانی است.

یکی از کارکنان رویداد فاز دوم دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد با اشاره به اهداف برگزاری فاز دوم دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: ایجاد ارتباط مطلوب بین مجموعه های استان و مشهد با صنعت. ، مرکز نوآوری، مراکز رشد و باشگاه پژوهشگران جوان به این مهم دست خواهند یافت.

مولوی افزود: کارگروه های اصلی با موسسات و صنعت خارجی ارتباط خوبی برقرار کرده اند و بخش حامی با مدیریت خوب دکتر معطر توانسته با سازمان آب خراسان رضوی و مشهد، ایران، خودرو، شهرداری، توزیع برق همکاری کند. شرکت، آستان قدس رضوی و … ارتباط مطلوب.

وی یادآور شد: دانشگاه آزاد خراسان رضوی با رهبری و نقش رهبری محسن مرادی، رئیس دانشگاه آزاد مشهد و همچنین معاون پژوهشی دانشگاه، در تمامی مراحل انتخاب تیم های تحقیقاتی قوی و گروه های کاری قدرتمند، دارای آینده روشن برای اجرای فاز دوم دانشگاه آزاد.

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد مشهد ادامه داد: این دانشگاه در تحقق اهداف مرحله دوم بسیار موفق عمل کرده است. زیرا تمامی ایده های ارائه شده، مسئله محور، خلاقانه و نوآورانه و در جهت رفع مشکلات و مشکلات جامعه است.

انتهای پیام/4103/