استان ها

نزدیک شدن اقیانوس اطلس‌شمالی به “نقطه اوج”/ تغییر ناگهانی آب‌وهوا در اروپا در راه است؟

مطالعه جدید نشان می دهد؛

یک مطالعه کوچک عصر یخبندان اطلاعات جدیدی را در مورد سیستم آب و هوای اقیانوس اطلس شمالی نشان می دهد که می تواند زندگی انسان را تهدید کند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از (سایتک دیلی)، این نتایج نشان می دهد که پیش از عصر یخبندان کوچک، سیستم اقلیمی اقیانوس اطلس شمالی انعطاف خود را از دست داده و ناپایدار شده و به طور بالقوه او را مجبور می کند. برای “تغییر” به حالت جدید و خنک تر.

دانشمندان صدها صدف را بررسی کردند تا مشخص کنند که چگونه سیستم آب و هوای اقیانوس اطلس شمالی قبل از عصر یخبندان کوچک به اوج خود رسیده است.

عصر یخبندان کوچک، دوره‌ای از سرد شدن منطقه‌ای که به‌ویژه در اقیانوس اطلس شمالی مشهود بود، برای قرن‌ها ادامه داشت و در حدود سال ۱۸۵۰ به پایان رسید.

یک نظریه قدیمی‌تر بیان می‌کند که سرد شدن اولیه این دوره با «بازخورد یخ دریا به اقیانوس» حفظ شد. با گسترش یخ دریا، جریان های اقیانوسی کاهش یافت که به نوبه خود باعث کاهش جریان آب گرم از جنوب شد.

دانشگاه اکستر مطالعه جدیدی انجام داده است که به بررسی چگونگی تغییر اقیانوس و واکنش به تغییرات خارجی در طول چند قرن گذشته با استفاده از پوسته صدف‌های کوهوگ که می‌توانند صدها سال زندگی کنند، پرداخته است.

صدف Ocean Quahog

صدف های اقیانوسی

این یافته ها نشان می دهد که سیستم آب و هوای اقیانوس اطلس شمالی انعطاف پذیری (توانایی بازیابی از تغییرات خارجی) را از دست داده و قبل از عصر یخبندان کوچک ناپایدار شده است، که ممکن است باعث انتقال آن به حالت سردتر شده باشد. علاوه بر این، کارشناسان می گویند، یک قله جدید در اقیانوس اطلس شمالی می تواند قریب الوقوع باشد و عواقب جدی برای آب و هوای منطقه داشته باشد.

این به ما کمک می کند تا متوجه شویم که نقاط داغ چگونه و چه زمانی رخ می دهند، زیرا دانشمندان هشدار داده اند که بسیاری از نقاط داغ در سراسر جهان ممکن است به دلیل تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان در حال نزدیک شدن باشند.

نویسنده اصلی Beatriz Arellano-Nava از موسسه اکستر برای سیستم‌های جهانی می‌گوید: «یکی از راه‌های تشخیص اینکه آیا یک سیستم به یک انتقال ناگهانی نزدیک می‌شود این است که در پاسخ به اغتشاشات (تغییرات خارجی) کند شود. به عبارت دیگر، سیستمی که از دست می‌دهد. توانایی بازگشت به حالت متوسط ​​خود و در عوض می تواند در یک حالت جدید “مشخص شود”.

دکتر پل هالوران، که یکی از مدیران این دوره بود، گفت: «در مورد اقیانوس اطلس شمالی قبل از عصر یخبندان کوچک، این از دست دادن انعطاف‌پذیری سیستم را در برابر تغییرات ناگهانی آسیب‌پذیر می‌کند، که به طور بالقوه شرایط مدرن را منعکس می‌کند. یخچال کوچک است.

حیوانی که بیشترین عمر را در بین تمام حیوانات دنیا دارد یعنی 512 سال!

صدف های اقیانوسی

یک مطالعه جدید هشدار می دهد که آسیب پذیری سیستم اقیانوس اطلس شمالی امروز یک مسئله حیاتی است، زیرا تجزیه و تحلیل های اخیر نشان می دهد که در طول قرن گذشته بی ثبات شده است و ممکن است نزدیک به یک نقطه اوج باشد.

پروفسور تیم لنتون، مدیر این مرکز، گفت: “آخرین تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که سیستم فعلی اقیانوس اطلس شمالی ممکن است اکنون دوباره در معرض خطر یک نقطه اوج به دلیل گرم شدن کره زمین باشد که منجر به تغییرات ناگهانی در اقیانوس، آب و در طول زمان شود. در اروپا.

تجزیه و تحلیل پوسته های صدف بر روی ایزوتوپ های اکسیژن و کربن و رشد پوسته متمرکز شده است که همه آنها می توانند به عنوان معیارهای تغییرپذیری محیطی مورد استفاده قرار گیرند.

انتهای پیام/