استان ها

نمایشگاه مجازی کتاب بزرگترین رویداد فرهنگی سال جاری است

گیلونا / خراسان رضوی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ اسلامی و راهنمای خراسان رضوی نمایشگاه مجازی کتاب را بزرگترین رویداد فرهنگی و تحول جدید در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی و رفع نیازها دانست. میراث فرهنگی دوستداران کتاب امسال.

افشین تحفه گر گفت: امسال نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه های استانی کتاب به دلیل شیوع بیماری کرونا ویروس قلب تعطیل شد و جای خالی این نمایشگاه در همه استان ها مشهود بود. خوشبختانه نمایشگاه کتاب مجازی می تواند تا حدودی این خلا را پر کند.

وی ادامه داد: نمایشگاه کتاب مجازی مورد استقبال خوب مردم قرار می گیرد زیرا در شرایط اقتصادی موجود مردم این نمایشگاه می تواند کتاب را با قیمت مناسب در اختیار عموم قرار دهد. از طرف دیگر ، با توجه به اینکه مردم کرونا علاقه بیشتری به مطالعه کتاب در دوره قرنطینه دارند ، خرید کتاب های مورد علاقه خود را با قیمت مناسب و انتخاب از بین تعداد بی شماری کتاب و ناشران از سراسر کشور می تواند انگیزه دیگری برای شرکت و از نمایشگاه استقبال می کنیم کتاب تهران باشید.

تحفه گر با اشاره به برگزاری رویدادهای فرهنگی در نمایشگاه مجازی کتاب گفت: در حال حاضر مردم در دوره محدودیت ها و تعطیلی مراکز فرهنگی هنری از طریق فضای مجازی، سایت های کتاب و کتابخانه ها “. آنچه این نمایشگاه را از این سایت ها متمایز می کند ، رویدادهای فرهنگی است که قرار است در قالب این نمایشگاه برگزار شود.

وی افزود: هفته گذشته در جلسه ای با حضور مسئولان نمایشگاه کتاب تهران ، مدیران کل و معاونین فرهنگی استان ها ، اطلاعات کافی در مورد این نمایشگاه توسط برگزار کنندگان و کلیه استان های بسیج برای برگزاری این نمایشگاه ارائه شد نمایشگاه”. این تجربه همچنین می تواند به برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی مجازی کمک کند.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ اسلامی و راهنمای خراسان رضوی گفت: سردبیران ، دست اندرکاران و مردم می توانند برای کسب اطلاعات در مورد جزئیات برگزاری این نمایشگاه به سایت ketab.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام