استان ها

نیوزیلند تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کرد

با ادعای تأمین تسلیحاتی روسیه؛‌

وزیر امور خارجه نیوزیلند با تکرار اتهام های حقوق بشری و ادعای حمایت تسلیحاتی ایران از روسیه، اعلام کرد که این کشور تحریم‌های متعددی را علیه افراد و نهادهای ایرانی اعمال کرده است.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا به نقل از آناتولی، «نانایا موهاتا» وزیر امور خارجه نیوزیلند امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای با تکرار ادعای حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین از طریق عرضه پهپادهای جنگی، اعلام کرد که این کشور تحریم‌های جدیدی را علیه هشت فرد و نهاد ایرانی اعمال می‌کند که به ادعای آن‌ها در تامین پهپادها برای روسیه و «واکنش خشونت‌آمیز به اعتراضات اخیر در ایران» نقش داشته‌اند.

طبق بیانیه موهاتا، تحریم‌های جدید نیوزیلند شامل شاخه تحقیقات و امور صنعتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، فرمانده نیروی هوایی ایران و شرکت‌های سازنده پهپادها می‌شود.

وزیر امور خارجه این کشور گفت: نیوزیلند تمامی افراد و نهادهای حامی حمله غیرقانونی و بی‌دلیل روسیه به اوکراین را محکوم می‌کند.

نیوزیلند، پیش‌تر پنج نهاد و هفت فرد ایرانی را به اتهام ارتباطشان با جنگ روسیه در اوکراین تحریم کرده بود.

موهاتا همچنین با ادعای نقض حقوق بشر در ایران در جریان ناآرامی‌های اخیر گفت: تحریم‌های امروز علیه ایران دربرگیرنده اقداماتی جداگانه در واکنش به نقض حقوق بشر است و فهرست افراد ایرانی تحت تحریم را به ۳۷ نفر می رساند.

 

انتهای پیام/