استان ها

هموطنان می توانندبرای شرکت در مراسم اربعین از مرزهای خوزستان عازم کربلا شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری گیلونا مستقر در مرز چذابه، صادق خلیلیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گیلونا گفت: با تمهیدات ویژه مسئولان در پایانه های خروجی مرزی خوزستان، توانسته ایم ورود ترافیک به این پایانه ها را کنترل کنید تا تعداد بیشتری از هموطنان با سلامت کامل به مراسم اربعین بروند.

وی افزود: هزاران موکب در استان خوزستان مستقر شده اند که در مرزهای شلمچه، چذابه و برخی از شهرهای عبوری خدمات خود را ارائه می دهند و مجموعه ای از موکب ها را در شهرهای کربلا و نجف مستقر کرده ایم و برخی خودروها نیز هستند. همچنین از طرف دیگر از مرز برای تسهیل تردد زائران به شهرهای نجف و کربلا استفاده کردیم.

استاندار خوزستان درباره گرانی سفر به عراق گفت: قیمت تردد زائران به مرز اندکی افزایش یافته است که با همکاری دولت عراق و همچنین با اجرای سایر اقدامات تا کنون کاهش یافته است. بیش از یک و نیم میلیون نفر از هموطنان عزیزمان از این پایانه ها عازم عراق شده اند و تعدادی از زائران خارجی نیز در این جمع حضور داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: تاکنون بیش از 700 هزار زائر به ایران بازگشته اند که در ورودی های ترمینال امکانات و تسهیلات قابل قبولی برای بازگشت زائران در دو پایانه شلمچه و چذابه از نظر تردد در داخل استان و خارج از استان وجود دارد. استان اعتقاد بر این است که زائران می توانند با قیمت مناسب به شهرهای مقصد سفر کنند.

فرمانده خوزستان گفت: با استقرار تیم های اورژانس در داخل پایانه های مرزی، تمامی زائران تا زمانی که در این پایانه ها حضور دارند تا زمان عزیمت تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار گرفته اند.

وی افزود: در آن سوی مرز، سازمان هلال احمر خدمات بسیار خوبی ارائه کرد و تیم های مختلفی در مسیر پیاده روی برای خدمت رسانی به زائران مستقر شدند.

خلیلیان در پایان گفت: تلاش می شود تا ورود آخرین زائران به کشور با موکب همراه باشد و با افزایش ورود و تردد تعداد موکب ها کاهش یابد.

46