استان ها

وجود ۲۱۰ شرکت مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با مجوز دانش بنیانی

وجود 210 شرکت مستقر در شهر علمی و تحقیقاتی اصفهان با مجوز دانش پایه

در نشست روسای پارک های علم و فناوری که با حضور وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، پارک علم و فناوری اصفهان گفت: در حال حاضر 210 شرکت مستقر در پارک علم و تحقیقات اصفهان فعالیت می کنند. دارای مجوز دانش بنیان از سال 53 تا 96.

به گزارش خبرگزاری گیلونا از اصفهان، رئیس شهر علم و تحقیقات اصفهان در نشست روسای پارک های علم و فناوری که با حضور وزیر علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، نسبت به چالش های پارک های علم و فناوری و … تحلیل و ارزیابی جوامع دانش بنیان که مقام معظم رهبری از آن به عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال» یاد کرده اند، فرصتی است تا اقتصاد دانش بنیان را به بهترین شکل ممکن برسانیم.

جعفر قیصری گفت: طی 25 سال گذشته شبکه مستحکمی از شرکت های مبتنی بر علم و فناوری، فناوری و دانش در کشور ایجاد شده است و امیدواریم امسال و سال های آینده بتوانیم از این شبکه بهره مند شویم. زمان آن فرا رسیده است که تولیدکنندگان، صنایع بزرگ و پروژه های بزرگ عمرانی کشور از این شبکه استفاده بهینه کنند.

قیصری با توجه به اهداف و ارزیابی واحدهای فناور در شهر علمی و پژوهشی اصفهان، ثبت رشد و ارتقای واحدهای فناور، تعیین اعتبار واحدهای فناور برای بهره مندی از مزایا و خدمات پارک، بهبود و ارتقاء توسعه خدمات ارزش افزوده پارک علم و فناوری، وضعیت تداوم حضور و تمدید قرارداد واحدهای فناور و شناسایی واحدهای فناور برتر را یادآور شد.

وی به برخی آمار و اطلاعات شرکت ها در ارزیابی سال 1400 و وضعیت دانش پایه آنها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 210 شرکت مستقر در شهر علمی و تحقیقاتی اصفهان دارای مجوز دانش بنیان با امتیاز رتبه بندی هستند. از 53 تا 96. 32 شرکت بدون مجوز دانش بنیان بالای 80، 40 شرکت بدون مجوز دانش بنیان بین 70 تا 80 و 58 شرکت بدون مجوز دانش بنیان بین 60 تا 70 رتبه بندی شده اند. همچنین بر اساس مکانیزم ارزیابی دقیق تسویه حساب، 130 شرکت از وضعیت و موفقیت خوبی برخوردارند، اما مجوز دانش بنیان ندارند.

رئیس شهر علم و تحقیقات اصفهان پیشنهاد کرد: در سال تولید و اشتغال دانش بنیان، اجرای مجوزهای دانش بنیان نوع 3 برای واحدهای فناور مستقر در پارک های علم و فناوری دارای نظام ارزیابی به تصویب مشترک برسد. کمیته وزارت علوم و دبیرخانه همچنین برای شرکت‌هایی که دانش فنی یک محصول را تکمیل می‌کنند، می‌توان مجوز دانش‌بنیان نوع 3 صادر کرد و معافیت مالیاتی این شرکت‌ها براساس ارزیابی پارک مربوطه می‌باشد.

انتهای پیام/