استان ها

پوشش ۷۰ درصدی واکسیناسیون در سمنان/عوارض واکسن به انگشتان یک دست هم نمی‌رسد

گیلونا / سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان از پوشش 70 درصد از اولین دوز واکسیناسیون در شش شهر تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

دکتر نوید دانایی گفت: در حال حاضر 134 بیمار مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان در بیمارستان ها بستری هستند.

وی از وجود 31 بیمار کرونری بستری در بخشهای ویژه خبر داد و افزود: مسیر بستری شدن و بیماری ایسکمیک قلب ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته و با تشخیص فعال ، 150 آزمایش سرپایی مثبت در مجموعه تحت پوشش ثبت شده است.

وی با اشاره به تسریع واکسیناسیون در استان گفت: در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان به 70 درصد از اولین دوز واکسن رسیده ایم که این یک رویداد مهم است.

دانایی ادامه داد: متأسفانه امروز به سمت ساده سازی در سطح جامعه حرکت می کنیم و از استانداران می خواهیم این مشکل را مدنظر قرار دهند.

دبیر ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان با بیان اینکه مدارس بر اساس روش مصوب فعالیت های آموزشی را انجام می دهند ، افزود: باید اطمینان حاصل کنیم که واکسیناسیون دانش آموزان با هم افزایی سریعتر انجام می شود.

وی با اشاره به برخی نگرانی های مربوط به واکسن گفت: “واکسن های ما عوارض جانبی بسیار کمی دارند ، حتی تعداد انگشتان دست و ما نباید نگران تزریق خانواده باشیم.”

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: واکسن برای دانشجویان بی خطر است و نیاز به افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون برای دانشجویان وجود دارد.

انتهای پیام