استان ها

پیش بینی یک هزار و 637 شعبه اخذ رای در لرستان

گیلونا/لرستان رئیس ستاد انتخابات لرستان از پیش بینی یک هزار و 637 شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این استان خبر داد.

احسان یاوری روز دوشنبه در دومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان در سال جاری گفت: از زمان ابلاغ وزارت کشور برای شروع فرآیند انتخابات و تشکیل هیات های اجرایی، ستاد انتخابات لرستان شکل گرفته و احکام اعضای ستاد نیز صادر شده است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با بیان اینکه آموزش برخط فرمانداران و بخشداران در حال انجام است، بیان کرد: طبق تصمیم هیات نظارت، برای انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه 2 مدرک شناسنامه و کارت ملی معتبر بوده و برای ایرانیان مقیم خارج از کشور، گذرنامه نیز معتبر است.

یاوری با اشاره به اینکه هیات های اجرایی انتخابات در استان شکل گرفته اند، افزود: دستگاه های احراز هویت پس از به روزرسانی در تهران، در سطح حوزه های انتخابیه توزیع شده و در اختیار فرمانداری ها قرار گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: یکهزار و 637 شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان پیش بینی شده است.

وی گفت: هماهنگی لازم با دستگاه های امنیتی و انتظامی برای تامین امنیت و سلامت انتخابات انجام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به آغاز تبلیغات انتخابات عنوان کرد: ستادهای تبلیغاتی در استان ها و شهرستان ها زمانی به رسمیت شناخته می شوند که نماینده های خود را معرفی کنند.

یاوری افزود: شرایط و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشکوه در لرستان فراهم است و امیدواریم با تقید به قانون و رعایت چارچوب ها، انتخاباتی سالم، پرشور و رقابتی در استان برگزار شود.

انتهای پیام