استان ها

کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در استان قزوین نگران کننده است/ مسئولیت اجتماعی بانک آنلاین جای تقدیر دارد

به گزارش خبرگزاری برن از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در جلسه ستاد تاج و تخت استان قزوین که شنبه شب در محل استانداری برگزار شد، گفت: امروز با وجود مبلغ واکسیناسیون در استان از 65 درصد گذشته است و شرایط خوبی داریم اما رعایت پروتکل ها نسبت به گذشته کاهش یافته و این وضعیت نگران کننده است.

وی تصریح کرد: رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی تا ویروس باید برای همه افراد و مشاغل مختلف نگرانی جدی وجود داشته باشد وگرنه به سرعت وارد پیک جدید می شویم و همه تلاش ها زیر سوال می رود.

استاندار قزوین تصریح کرد: افراد واکسینه شده فکر می کنند کار تمام است و می توانند ماسک به مراکز خرید شلوغ سفر کنید و امروز به مراکز خرید بروید کشورهای اروپایی کسانی که واکسینه شده اند وارد اوج جدیدی از بیماری شده اند و در حال آزمایش هستند.

image_2021_10_30-16_13_14_290_0fy

جمالی پور افزود: رعایت پروتکل به عنوان یک اصل باید برای همه مردم، بنگاه ها، کارمندان، دانشجویان و کارگران مورد توجه جدی قرار گیرد چرا که امروز وضعیت خوبی نداریم و نگران اوج گرفتن بیماری هستیم.

استاندار قزوین یادآور شد: با تشکر از دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه آنها از همکاران ما مشتاقانه منتظر کمک هستیم میانگین ائمه جمعه، ائمه جمعه و جماعات و همه افراد ذی‌نفوذ باید از بی‌توجهی در رعایت پروتکل‌ها آگاه‌تر شوند تا هشدار لازم برای ادامه رعایت فاصله و رعایت بهداشت توسط مردم منعکس شود.

وی بیان کرد: پیشنهاد می کنیم در مناطق و محلات مختلف واکسیناسیون سیار انجام شود تا با کمک مردم روبروی محلات تا پایان آذرماه همه مردم استان را واکسینه کنیم.

جمالی پور تصریح کرد: پر دانش آموزان هم یک مدرسه تمرکز برای انتخاب شدن پس از پرس و جو از خانواده دانش آموزان را واکسینه کنید

وی گفت: بی توجهی به رعایت پروتکل ها نشان می دهد که تصمیمات ما در ستاد کرونا چندان موثر نبوده است و باید این خلاء را برطرف کرد تا در دو هفته آینده وضعیت پروتکل ها بهبود یابد و از این شرایط عبور کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: بر کارت واکسیناسیون کارکنان نظارت شود دولت در سامانه حضور و غیاب حضور داشته باشید و از ورود کارکنانی که واکسینه نشده اند، جلوگیری کنید.

image_2021_10_30-16_13_42_995_ZwF

پذیرش مسئولیت اجتماعی بانک آنلاین ارزشمند است

جمالی پور از مشارکت بانک تشکر می کند قرض الحسنه آنلاین اا وی در تامین تجهیزات پزشکی در زمان کرونا گفت: خوشبختانه مسئولان بانک آنلاین در استان قزوین تاکنون دو مورد را تامین کرده اند. تجهیزات پزشکی نیاز بیماران عروق ویروس کرونا مداخله کرده است که قابل تقدیر است و امیدواریم بانک های دیگر نیز با رسالت اجتماعی خود به مردم کمک کنند. دانشگاه علوم پزشکی عجله کن.

استاندار قزوین گفت: انتظار داریم مدیران همه بانک ها به رسالت اجتماعی خود عمل کنند و مانند بانک آنلاین در دانشگاه کمک کنند. علوم پزشکی قزوین در ایام ولیعهد می تواند خدمات خوبی به مردم ارائه دهد.

image_2021_10_30-16_15_1_217_2NM

وی یادآور شد: امروز دولت نیز شرایط سخت و سختی های اقتصادی زیادی دارد، بنابراین خیرین، نهادها، شرکت ها و بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید به بهبود وضعیت کمک کنند.