استان ها

کاهش ۳۰ درصدی تولید محصولات کشاورزی بر اثر تداوم خشکسالی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری گیلونا از استان چهارمحال و بختیاری ، عطاالله ابراهیمی در جلسه هیات مدیره کاهش تولید محصولات کشاورزی به دلیل ادامه خشکسالی در چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به بحران خشکسالی ، مدیریت آب و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی یک ضرورت است. ” باید با جابجایی به محصولات متراکم مانند محصولات گلخانه ای ، تلاش شود تا کمبود آب در بخش کشاورزی جبران شود.
ابراهیمی بر خرید تضمینی گندم در استان تاکید کرد و گفت: خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک در کشور ارزش ویژه ای دارد و افزایش خرید گندم باید در دستور کار مجریان قرار گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با وجود محدودیت های خشکسالی و آفت زدگی در شهرستان خانمیرزا ، عملکرد تولید محصولات استراتژیک مانند کلزا در این شهرستان مطلوب بوده است.
ابراهیمی گفت: یکی از دغدغه های اصلی جهاد کشاورزی حفاظت از زمین های کشاورزی به عنوان بستری برای امنیت غذایی و محور استقلال و خودکفایی است ، بنابراین ، با ایجاد گشت های حفاظتی از زمین های کشاورزی. و با با همکاری سایر دستگاههای اجرایی و قضایی ، از اصلاح غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی جلوگیری شود.
وی بر تسریع طرح کاداستر زمین های کشاورزی به منظور ایجاد پایگاه داده کامل و داده های اطلاعات مکانی و توصیفی ، فراهم آوردن بستر نظارتی و جلوگیری از تغییر کاربری زمین های کشاورزی و برنامه ریزی برای مدیریت یک قطعه زمین در استان
ابراهیمی از راه اندازی سیستم توزیع نهاده های دامی در استان خبر داد و افزود: به منظور جلوگیری از انحراف ، نظارت و نظارت بر توزیع نهاده های دام ، در آینده نزدیک سیستم توزیع نهاده های دام راه اندازی می شود. استان.

46