استان ها

۱۰ پرواز موفق در مریخ

ساعاتی پیش ، ناسا اعلام کرد که “هلی کوپتر نابغه رزمی” دهمین پرواز خود را به مریخ انجام داده است.

به گزارش گیلونا ، مریخ نورد “نابغه” ناسا در ماه فوریه با مریخ نورد “استقامت” بر روی سیاره سرخ فرود آمد و روز دهمین پرواز خود به مریخ را انجام داد.

هلی کوپتر مریخی “نابغه” در دهمین پرواز خود منطقه ای به نام “Raid Ridges” را در سیاره سرخ شناسایی کرد. این منطقه به دلیل ویژگیهای خاص جغرافیایی آن نامگذاری شده است. پرواز دهم پیچیده ترین پرواز “نبوغ” بود که طی آن “نبوغ” 12 متر با کره زمین فاصله داشت.

طبق گفته Business Insider ، “نابغه” باید از 10 منطقه مختلف بازدید کرده و در طول مسیر یک سری عکس گرفته باشد. این دو برابر تعداد پروازهایی است که ناسا در ابتدا برای این بالگرد کوچک برنامه ریزی کرده بود.

هلی کوپتر در پایان پرواز در فرودگاه هفتم خود نشست. کل زمان پرواز “نابغه” در هوا 165.4 ثانیه بود.

این هلی کوپتر به تازگی نهم و چالش برانگیزترین پرواز خود را انجام داده و در 166.4 ثانیه با سرعت پنج متر بر ثانیه پرواز کرده است.

“نبوغ” هلی کوپتر مریخ در ششمین پرواز خود دچار ناهنجاری شد اما موفق شد با موفقیت به زمین بنشیند. بالگرد مریخی “نابغه” ناسا در ششمین پرواز خود به سیاره سرخ با مشکلاتی روبرو شد ، اما توانست همه چیز را کنترل کند. ششمین پرواز “نابغه” با قله این بالگرد در ارتفاع 10 متری آغاز می شد. هاوارد گریپ از رهبری هلیکوپتر آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا گفت: “در ابتدا همه چیز خوب بود ، اما برای چند ثانیه نابغه با اسکرول کردن تصاویر از دوربین ناوبری خود مشکل داشت” و ارتباط وی را از کامپیوتر داخلی قطع کرد. داده ها نشان می دهد خطایی در ردیف تصاویر منتقل شده توسط دوربین ناوبری “نبوغ” رخ داده است. این منجر به از دست دادن یک تصویر واحد شد.

انتهای پیام