استان ها

۳۵۴ مورد شکایت مردمی در حوزه بهداشت در هرمزگان بررسی شد

گیلونا/هرمزگان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون به ۳۵۴ مورد از این شکایات مردمی پاسخ و رسیدگی شده است.

عبدالجبارذاکری در گفت و گو با خبرنگار گیلونا در هرمزگان، اظهار کرد: بازرسین بهداشت محیط به صورت شبانه روزی آماده دریافت و رسیدگی فوری به شکایات شهروندان و مسافران نوروزی در زمینه مشکلات بهداشتی هستند.

وی افزود: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون به ۳۵۴ مورد از این شکایات مردمی پاسخ و رسیدگی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: بازرسین بهداشت محیط در راستای وظایف خود در ایام نوروز و ماه مبارک  رمضان نسبت به اخذ اخبار و شکایات مردمی که به تعداد ۹۰ مورد در سامانه ۱۹۰ کشوری ثبت شده بود، اقدام کرده اند و تاکنون تعداد ۲۶۴ شکایت مردمی که به صورت حضوری و مراجعه به مراکز بهداشت شهرستان های تابعه گزارش شده بود مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

ذاکری ادامه داد: در صورت مشاهده وضعیت نامناسب بهداشت محیط رستوران ها و سایر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، عدم رعایت بهداشت فردی کارکنان ارائه دهنده مواد غذایی، شرایط نامناسب بهداشتی هتل ها و مراکز اقامتی، مطب ها، بهداشت آب و فاضلاب و زباله، عرضه وفروش موادغذایی فاسد و موادغذایی تاریخ مصرف گذشته را از طریق شماره تلفن رایگان ۱۹۰ کشوری و ۳۱۱۸ استانی اعلام تا با حضور بازرسان در اسرع وقت به محل مورد نظر مراجعه تا نسبت به برخورد و رفع نواقص بهداشتی اقدام شود. 

انتهای پیام