استان ها

۷۰ واحد های صنعتی استان در آستانه بهره برداری

به گزارش خبرگزاری گیلونا استان چهارمحال و بختیاری ، معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: 70 واحد صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصد در استان در مرحله تکمیل هستند ، که پیش بینی می شود تا پایان سال عملیاتی شود.
محمد کاظم منزوی افزود: این در حالی است که تعداد واحدهای صنعتی بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی استان بیش از این تعداد است ، اما پیش بینی می شود امسال 70 واحد افتتاح شود.
وی تصریح کرد: در همین منطقه سال گذشته 135 پروانه بهره برداری در استان صادر شده که شامل 85 واحد خلاق و 50 واحد توسعه است.
معاون وزیر صنعت سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از بازگشت 20 واحد صنعتی به چرخه تولید در سال گذشته خبر داد و گفت: این در حالی است که هدف سال 1999 راه اندازی مجدد هشت واحد بود.
منزوی افزود: امسال انتظار می رود 10 واحد صنعتی به چرخه تولید استان بازگردند.
وی با اشاره به برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی ، مشاهده می کند: “امسال شاخص هایی برای امتیاز کارخانه ها به واحدها تعریف شده که در قالب” کامل “پیانو تعریف شده است. “
معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: این کارخانه با هدف فعال سازی ظرفیت های خالی واحدهای صنعتی در محصولات منتخب و به تولید ساخت و از بین بردن نیاز به واردات و توسعه صادرات غیرنفتی اختصاص دارد. حدود 831 واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری بختیاری فعال هستند.

46