استان ها

90درصد نواحی صنعتی قزوین دارای سند مالکیت هستند

به گزارش خبرگزاری قزوین آنلاین؛ حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین در نشست با اعضای هیئت مدیره جدید شرکت خدماتی شهرک صنعتی دانسفهان گفت: هکتارها از اراضی صنعتی شهرها و نواحی صنعتی استان دارای عنوان و سند تفکیک هستند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه سرمایه گذاران داخلی و خارجی مستقر در شهرها و نواحی صنعتی تعیین تکلیف اسناد تفکیک شده است خاطرنشان کرد: تاکنون برای بیش از 800 هکتار زمین در شهرها و نواحی صنعتی خزر 1 و 2 لیا، سند تفکیک آراسنج، آبیک، حکیمیه، شال، دانسفهان، الموت، طارم، اسفرورین، آوج صادر شده است و این شرکت با تمامی توانمندی های خود سعی در مستندسازی و رفع موانع اخذ سند تفکیک و تک برگی از تحویل به واحدهای تولیدی دارد. برای رفع بخشی از نیازها فعالان اقتصادی اقدام کنند.

رئیس هیئت مدیره شرکت مالکیت صنعتی استان افزود: در حال حاضر اسناد تفکیک یک برگی شهرک صنعتی خرمدشت که بزرگترین شهرک صنعتی است در مرحله اخذ اسناد تفکیک است که تحویل خواهد شد. به واحدهای تولیدی مستقر در آنجا».

خانپور با اشاره به مزایای اسناد تفکیک شده گفت: تثبیت و امنیت سرمایه گذاران، اعمال ارزش واقعی واحدهای صنعتی و افزایش قدرت سرمایه در گردش، صدور اسناد، واگذاری و جذب شرکای تجاری، تفکیک مالکیت برای تسریع و تسهیل در کار واحدهای ذینفع صنعتی بسیار حائز اهمیت است که مشکلات بانکی مربوط به اخذ امتیاز و ایمن سازی محل اجرای طرح و تعهد سند ملک بسیار حائز اهمیت است و این اقدام مشکلات آنها را در سال حذف برطرف خواهد کرد.

تاکنون بالغ بر 2000 عنوان ملکی تک صفحه ای برای واحدهای تولیدی، خدماتی، کارگاهی، تجاری و زیربنایی در شهرداری ها و نواحی صنعتی استان صادر شده است و می توانند از واحدهای تولیدی که موفق به اخذ پروانه پایان کار و پروانه بهره برداری برای دریافت سند یک صفحه ای به دفتر مرکزی شرکت مراجعه کنید.

تا امروز 1800 قرارداد با متقاضیان سرمایه گذاری در شهرداری ها و نواحی صنعتی استان منعقد شده است که از این تعداد 941 واحد با سرمایه گذاری بالغ بر 34 هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی 31 هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

48