اقتصادی

ارائه تسهیلات خرید تراکتور به کشاورزان بدون محدودیت زمانی

مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: هیچ‌گونه‌ محدودیتی تحت عنوان زمان ۱۵ روزه جهت ارائه تسهیلات خرید تراکتور به بهره‌برداران بخش کشاورزی مصوب نشده است.

به گزارش گیلونا، مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی پیرو درج خبر مربوط به مهلت ۱۵ روزه برای ارائه تسهیلات به کشاورزان جهت خرید تراکتور توسط مدیر بازاریابی و فروش شرکت تراکتورسازی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هیچ‌گونه محدودیت زمانی در ارائه تسهیلات خرید تراکتور به کشاورزان مصوب نشده و ارائه تسهیلات بدون محدودیت زمانی انجام می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است؛ با عنایت به درخواست‌ها و اعتراضات مکرر کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی مبنی بر عدم امکان دریافت تسهیلات بانکی جهت خرید تراکتور ناشی از عدم بروزرسانی قیمت محصولات شرکت تراکتورسازی ایران در سامانه ۱۲۴؛ به دستور و تاکید شخص وزیر جهاد کشاورزی، جلسه رفع مشکل قیمت‌گذاری تراکتورهای تولید شرکت تراکتورسازی ایران با ریاست قائم‌مقام وزارت جهاد کشاورزی و حضور معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، مدیرکل دفتر ماشین‌های کشاورزی، راه‌سازی و معادن وزارت صمت، معاون اعتباری بانک کشاورزی، مدیرعامل شرکت تراکتورسازی و رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی در تاریخ ۲۱ آبان ۱۴۰۲ برگزار و مقرر شد طی مدت ۱۳ روز این شرکت مستندات لازم جهت تعیین و نهایی کردن قیمت محصولات شرکت را در سامانه ارائه و پیگیری کند و هیچ‌گونه محدودیتی تحت عنوان زمان ۱۵ روزه جهت ارائه تسهیلات خرید تراکتور پس از رفع مشکل اشاره شده، مصوب نشده است.

امید است شرکت تراکتورسازی ایران با پیگیری و تعیین تکلیف و بروزرسانی قیمت محصولات تولید خود در سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، زمینه بهره‌مندی کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون در راستای رفع نیاز ایشان را فراهم کند.

لذا این مرکز صراحتاً اعلام می‌کند اظهار نظر فرصت ۱۵ روزه جهت بهره‌مندی از تسهیلات خرید تراکتور نزدیک به واقعیت نیست.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.