اقتصادی

استقبال بیش از ٨۵ درصدی مردم خوزستان از طرح کالابرگ/ شارژ ماه دوم از ١٧ اسفند

گیلونا/خوزستان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از شارژ ماه دوم اعتبار حمایتی دولت به مبلغ سرانه ٢٢٠ هزار تومان برای دهک‌های اول تا هفتم در مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی بنام طرح فجرانه از ١٧ اسفندماه خبر داد.

مجتبی ظفری پور در گفت و گو با گیلونا اظهار کرد: همچون ماه اخیر، شارژ حمایتی کالابرگی مجددا از ١٧ اسفندماه بمدت یکماه (تا ١٧ فروردین ماه) انجام می‌شود و شهروندان و هم استانی‌های مشمول طرح می‌توانند با آسودگی و به صورت تدریجی بر اساس نیاز خانوار در مدت یک ماه با مراجعه به بیش از ۶٠٠٠ فروشگاه زنجیره‌ای و خرد عضو طرح کالابرگ الکترونیکی در استان اقدام کنند.

وی افزود: در این زمینه مردم می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح نسبت به خرید ١١ قلم مواد غذایی طرح شامل شیر، ماست، پنیر، روغن، تخم مرغ، مرغ، گوشت، ماکارونی، برنج، قند و شکر و حبوبات اقدام و به نسبت مبالغ جدول طرح از مشوق یارانه‌ای به ازای هر نفر تا ٢٢٠ هزار تومان بهره‌مند شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به استقبال از طرح فجرانه در مدت زمان گذشته از ماه اول طرح در استان عنوان کرد: با برنامه‌ریزی ستاد کالابرگ الکترونیکی به ریاست استانداری خوزستان و اعضای ستاد شامل ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صمت، جهاد کشاورزی، صداوسیما، اتاق اصناف و…، ضمن اطلاع‌رسانی مداوم به جامعه هدف، اقلام سبد غذایی طرح در استان تامین، رصد و پایش می‌شود و نظارت بر روند اجرای طرح ادامه دارد.

استقبال بیش از ٨۵ درصدی مردم خوزستان

ظفری پور اظهار کرد: با توجه به این موارد و استقبال بیش از ٨۵ درصدی، استان خوزستان جزو استان‌های برتر در ترویج و بهره‌مندی از مزایای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور است.

وی از خانوارهای دهک اول تا هفتم به عنوان جامعه هدف طرح خواست به منظور اطلاع از میزان باقیمانده اعتبار کالابرگی خود از کد دستوری #١۴۶٣*۵٠٠* و یا برنامه کاربردی «شما» استفاده کرده و همچنین از طریق برنامه «شما» از نزدیکترین فروشگاه عضو طرح در محل حضور خود مطلع شوند.

ظفری پور از فروشگاه‌های عضو طرح نیز خواست دقت داشته باشند که از هرگونه افزایش صوری وزن کالا و دریافت اعتبار کالابرگی بالاتر از میزان واقعی فروش و حذف پرداخت نقدی مشتریان یا ثبت فروش‌های صوری اقلام کالابرگی و جایگزین کردن کالاهای مختلف خارج از ۱۱ قلم کالای مجاز اعلام شده طرح جدا خودداری کنند.

وی یادآور شد: بازرسان ستاد کالابرگ الکترونیکی متشکل از دستگاه‌های عضو در سراسر استان مشغول رصد و پایش طرح هستند و به محض دریافت گزارش و صحت سنجی تخلف ضمن برخورد قانونی از طریق مراجع ذیصلاح، نسبت به قطع دسترسی فروشگاه به سامانه کالابرگ اقدام می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: شرکت «فارا» مجری طرح شبکه ملی اعتبار و کالابرگ الکترونیکی با رصد هوشمند سامانه، نسبت به قطع دسترسی فروشگاه‌های دارای تخلف طرح به سامانه کالابرگ اقدام می‌کند و در این زمینه مراکز عضو طرح جهت جلوگیری از تبعات بعدی از تراکنش‌های صوری یا فروش اقلام غیر مرتبط جدا خودداری کنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.