اقتصادی

بزرگترین رویداد مالی منطقه خاورمیانه به ایستگاه شانزدهم رسید

با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) به عنوان بزرگترین رویداد مالی منطقه خاورمیانه در فروردین ماه سال ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

به گزارش گیلونا، شرایط اقتصادی کشور در سال‌های گذشته به‌گونه‌ای بوده که امروز لزوم برقراری ارتباط مستقیم، بدون واسطه و افزایش دانش مالی در بین مدیران، تصمیم سازان و فعالان اقتصادی کشور و همین طور آحاد جامعه به خوبی حس می‌شود؛ از این رو گردهمایی سالانه اهالی بازار، دست‌اندکاران، مدیران و علاقه‌مندان این حوزه در قالب نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) بسیار نقش‌آفرین است.

محمدرضا کاشفی نیشابوری، معاون توسعه مدیریت و جذب منابع انسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری ضمن اشاره به رشد روزافزون شرکت‌های دانش بنیان پذیرفته شده در بازار سرمایه، بیان کرد: باتوجه به اینکه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان پذیرفته شده در بازار سرمایه به بیش از ۱۰۰ شرکت رسیده و همچنین شاهد استقبال بی‌نظیر مخاطبان از خدمات حوزه فناوری‌های مالی و موضوعات زیرساختی مانند ضمانت اعتباری و ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود هستیم، اطلاع‌رسانی و ارائه این دستاوردها به مخاطبان، امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: در همین راستا معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با بررسی نمایشگاه‏‌های تخصصی مرتبط با حوزه‌‏های مالی، تصمیم به مشارکت حداکثری در نمایشگاه صنعت مالی سال ۱۴۰۳ جهت ارائه دستاوردهای خود، در حوزه تامین مالی گرفت.

کاشفی، نمایشگاه بین المللی صنعت مالی (Iran FiNEX۲۰۲۴) را به عنوان بزرگترین رویداد مالی منطقه خاورمیانه برشمرد و ادامه داد: این نمایشگاه یکی از مهمترین اجتماعات فعالان اقتصادی کشور است و می‌تواند محل مناسبی برای تعامل با سه ضلع اثرگذار بازارهای مالی شامل «بازار پول»، «بازار بیمه» و «بازار سرمایه» برای فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری کشور باشد.

به گفته وی، معاونت علمی و فناوری نماینده‏ ای را در کمیته علمی و شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه معرفی کرده است تا از این طریق بتواند مشارکت حداکثری در ارکان تصمیم گیر نمایشگاه داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و جذب منابع انسانی به تشریح اقدامات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) پرداخت و اظهار کرد: اختصاص یک سالن مجزا به‌عنوان سالن فناوری‏‌ها و نوآوری‏‌های صنعت مالی برای بازیگران اصلی حوزه تامین مالی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور از جمله اقداماتی است که معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان مدنظر قرار داده است، همچنین علاوه بر این، «برگزاری نشست‏‌ها و کارگاه‌‏های تخصصی با حضور اساتید و خبرگان با موضوعات مربوط به دغدغه‏‌ها و مسائل حوزه‏‌های مختلف مالی» از دیگر برنامه‌های مدنظر معاونت علمی در این رویداد است که امیدواریم موجب پیشرفت و تحولات ارزنده در حوزه صنعت مالی شود.

کاشفی خاطر نشان کرد: حضور معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی در کنار صندوق‏‌های پژوهش و فناوری، شرکت‌های ارزش‌گذار دارایی‌های نامشهود، صندوق‏‌های سرمایه‏‌گذاری خصوصی و پروژه، پلتفرم‌های تامین مالی جمعی و … موجب حضور تمامی ارکان نظام تامین مالی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور در زیر یک سقف خواهد شد.   

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جممهوری، وی در پایان با اشاره به اینکه نمایشگاه مذکور، نخستین نمایشگاه سال جدید خواهد بود، تاکید کرد: برگزاری این نمایشگاه در اواخر فروردین ماه سال ۱۴۰۳ در محل نمایشگاه بین المللی تهران برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.