اقتصادی

حضور ربات‌های هوشمند راهنما در منطقه آزاد انزلی

گیلونا/گیلان در حاشیه حضور منطقه آزاد انزلی در بیست و سومین دور نمایشگاه بین‌المللی CIFIT چین یکی از شرکت‌های تولیدکننده ربات‌های هوشمند راهنما در زمینه خدمات گردشگری، خواستار حضور و معرفی ربات هوشمند خود در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی جهت آشنایی فعالین اقتصادی بخش خصوصی منطقه و استان گیلان شد که با موافقت سرپرست سازمان این موضوع در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود.

به گزارش گیلونا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در بیست و سومین دور نمایشگاه بین‌المللی CIFIT چین، غرفه این سازمان میزبان حدود پنجاه سرمایه گذار چینی و خارجی حاضر در این رویداد سرمایه‌گذاری جهانی بود.

بر این اساس هیأت عالی رتبه اقتصادی سازمان منطقه آزاد انزلی، مذاکرات خود با شرکت تولید کننده دوچرخه و موتورسیکلت برقی را به مرحله عقد تفاهم‌نامه همکاری رساند و بر اساس توافق صورت گرفته، شرکت چینی که دارای شریک آسیایی است اقدام به سرمایه‌گذاری به ارزش ۵ میلیون دلار جهت ساخت دوچرخه و موتور سیکلت برقی در نخستین منطقه آزاد شمال کشور می ‌کند.

از سوی دیگر سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی با شرکت چینی طراح و مجری نرم افزارهای نسل جدید ماشین آلات خط تولید توافقنامه سرمایه‌گذاری در این منطقه به ارزش یک میلیون دلار را به امضاء رساند.

نکته جالب توجه اینکه یکی از شرکت‌های تولید کننده ربات‌های هوشمند راهنما در زمینه خدمات گردشگری، خواستار حضور و معرفی ربات هوشمند خود در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی جهت آشنایی فعالین اقتصادی بخش خصوصی منطقه و استان گیلان شد که با موافقت سرپرست سازمان این موضوع در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود.

 از نکات جالب توجه نمایشگاه بین‌المللی CIFIT شهر شیامن استان فوجیان چین؛ ایجاد فرصت‌های مذاکره مابین مدیران عامل و معاونین اقتصادی مناطق آزاد با سرمایه‌گذاران حاضر بازدید کننده از نمایشگاه مزبور بوده که زمینه افزایش و تعمیق مناسبات بین‌المللی مناطق آزاد تجاری صنعتی ایران به منظور ارائه بسته‌های سرمایه‌گذاری در این مناطق را فراهم می‌کند.

مهمترین دستاورد منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه سرمایه‌گذاری و تجارت چین ایفای نقش محوری این سازمان در پیگیری همکاری‌های مناطق آزاد ایران با استان فوجیان چین در قالب خواهر خواندگی است که افق‌های جدیدی برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به عنوان اعضای تیم ملی اقتصاد بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران فرآهم خواهد کرد.

انتهای پیام