اقتصادی

شرکت «متا» در ایتالیا جریمه شد

رگولاتور ضد انحصارطلبی ایتالیا (AGCM)، شرکت «متا پلتفرم» که مالک فیس‌بوک و اینستاگرام است را به دلیل شیوه‌های تجاری غیرمنصفانه، جریمه کرد.

به گزارش گیلونا، این دیده‌بان ایتالیایی اعلام کرد کاربران اینستاگرام به شکل مناسب، درباره استفاده از داده‌های شخصی آنها برای اهداف تجاری، مطلع نشده‌اند. همچنین اعلام کرد به کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام، اطلاعات مناسبی درباره نحوه اعتراض به تعلیق حسابشان، داده نشده است.

رگولاتور ضد انحصارطلبی ایتالیا اعلام کرد شرکت «متا»، به این مشکلات رسیدگی کرده است.

سخنگوی شرکت «متا» در بیانیه‌ای اعلام کرد ما با تصمیم نهاد رقابت ایتالیا، موافق نیستیم و موقعیت خود را ارزیابی خواهیم کرد. این سخنگو گفت: از اوت سال ۲۰۲۳، شرکت «متا»، تغییرات متعددی را برای کاربران ایتالیایی به اجرا گذاشته است تا به نگرانی‌های رگولاتوری پاسخ دهد.

بر اساس گزارش رویترز، این تغییرات شامل شفافیت فزاینده درباره نحوه استفاده این شرکت از داده‌های کاربران برای نمایش تبلیغات به آنها است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.